Znajdź nas na

Newsy

John Rambo będzie walczył w imię praw kobiet!

Sylvester Stallone stworzył w latach 80. pamiętną kreację weterana wojny w Wietnamie. John Rambo powróci po raz piąty na ekrany kin – tym razem będzie walczył w imię praw kobiet!

Minęło 10 lat od chwili, gdy John Rambo przelał ostatnią krew. Czwarta odsłona przygód weterana wojny w Wietnamie spotkała się z umiarkowanie ciepłym przyjęciem ze strony widzów i krytyków. Później Sylvester Stallone uczestniczył w udanej trylogii Niezniszczalnych, na nowo wkupując się w łaski odbiorców na całym świecie. Passa aktora trwa nadal. W 2015 roku po raz kolejny wcielił się w inną ikoniczną postać Rocky’ego Balboy. Udział w Creedzie zaowocował Złotym Globem na koncie Stallone’a, a pozytywny odbiór filmu zapewnił powstanie kolejnej części serii. Amerykańscy twórcy nie próżnują – tym razem wskrzeszeniu ulegnie cykl o Rambo.

John Rambo będzie walczył w imię praw kobiet!

Wiadomość o Rambo V pojawiła się w trakcie panelu dyskusyjnego na Festiwalu w Cannes. Avi Lerner – producent często współpracujący ze Stallonem – zapowiedział tam powrót ikonicznego bohatera. Zdjęcia do filmu ruszą już we wrześniu. Niepotwierdzone informacje wskazują, że Stallone prócz wcielenia się w tytułową postać zajmie się również napisaniem scenariusza i reżyserią filmu. Warto pamiętać, że obecnie aktor uczestniczy w pracach nad Creedem 2. Nie wiadomo, jak wypełniony jest jego harmonogram – co za tym idzie: na ile będzie miał wkład w proces powstania produkcji.

Tym razem John Rambo stawi czoło meksykańskiemu kartelowi, porywającemu młode dziewczyny. Jedną z uprowadzonych będzie córka / wnuczka (źródła nie są zgodne, co do tego motywu) jego przyjaciółki. Rambo – nadal zmagający się ze stresem pourazowym – po raz kolejny złapie za broń, by ocalić dziewczynę przed seksualnym niewolnictwem.

Pamiętacie, jak prezentował się młody Stallone w roli Johna Rambo?

Rambo zawsze poprawny politycznie

Wygląda na to, że twórcy po raz kolejny zdecydowali się podjąć istotną współcześnie tematykę polityczną. Motyw seksualnego zniewolenia kobiet jasno nawiązuje do głośnych afer, którego ujrzały światło dzienne wraz z demaskacją podłego postępowania Harveya Weinsteina i innych osób z branży filmowej. Z drugiej, strony franczyza Rambo zawsze dotykała istotnych politycznie kwestii. Już Pierwsza krew podkreślała zjawisko stresu pourazowego, które towarzyszyło amerykańskim chłopakom, wracającym z wietnamskiego frontu. Nieprzypadkowo również fabuła Rambo V skupi się na Meksyku – jak wiadomo, kraj znajduje się od dłuższego czasu pod władzą karteli. Tytuł może unaocznić światu, z jakimi problemami radzą sobie tamtejsi mieszkańcy.

Piąta odsłona przygód amerykańskiego weterana wojny w Wietnamie zadebiutuje na ekranach kin prawdopodobnie w 2019 roku.

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce:

Zobacz również

Reklama

Polecane

Więcej z Newsy