Znajdź nas na

Newsy

Dariusz Szpakowski komentuje mecz Kapitana Tsubasy! Doskonały spot telewizyjny [WIDEO]

Kapitan Tsubasa trafi do ramówki TVP Sport. Stacja wydała specjalny spot telewizyjny, w którym Dariusz Szpakowski komentuje mecz tytułowego piłkarza. Kawał dobrej roboty!

Najpopularniejszy piłkarz świata animacji powraca na mały ekran. W latach 90. anime emitowane było na kanale Polonia 1, zarażając rzesze dzieciaków futbolową gorączką. Choć pewne elementy kreskówki dziś uważane są za śmieszne, jak godzinny bieg Tsubasy przez 100-metrowe boisko czy kilkumetrowe skoki z mało realistycznymi kopnięciami piłek, anime uchodzi za kultowe w środowiskach Polaków, wychowanych na popkulturze lat 90. XX wieku.

Fani piłki nożnej już wkrótce przypomną sobie poczynania wzorowego sportowca z japońskiej animacji.

Kapitan Tsubasa będzie wyświetlany przez TVP Sport od 1 maja. Codziennie będą pokazywane dwa odcinki – o godz. 8:00 i 8:30. Stacja podkreśla, że emisja Kapitana Tsubasy to niespodzianka dla kibiców przed piłkarskimi mistrzostwami świata, które będą rozgrywane od 14 czerwca do 15 lipca.

Produkcja reklamowana jest specjalnym spotem z wykorzystaniem fragmentów komentarzy Dariusza Szpakowskiego:

Choć stronię o instytucji Telewizji Polskiej, trzeba przyznać, że spot reklamujący emisję Kapitana Tsubasy to kawał dobrej roboty. Pokuszę się nawet o stwierdzenie, że to najzabawniejszy materiał, powstały na potrzeby TVP w ciągu ostatniej dekady. Mówimy w końcu o stacji, która dała zielone światło Studiu YAYO. Szkoda tylko, że odcinki serialu będą emitowane o tak wczesnej porze.

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce:

Zobacz również

Reklama

Polecane

Więcej z Newsy