Znajdź nas na

Newsy

Śmiać się, płakać, czy… umierać? Tak wygląda zabójcza Laleczka Chucky z Indii! [WIDEO]

Znacie ten moment, kiedy w trakcie seansu próbujecie zrozumieć czy śmiać się, czy płakać? Przygotowujcie się na emocjonalny wstrząs – Laleczka Chucky posiada dalekiego krewnego w Indiach. Przy bollywoodzkim widowisku, amerykańskie przygody morderczej zabawki wzrastają do rangi arcydzieła.

Każdy znaczący hit kina lat 80. i 90. doczekał się kalekiego naśladowcy. Sobowtór nie trafiał naturalnie do obiegu kinowego – jego miejsce znajdowało się w wypożyczalni kaset. Zwłaszcza Azja wyspecjalizowała się na rynku specyficznych naśladowców Hollywoodzkich hitów (zapewne miało to związek z luźnym prawem autorskim, obowiązującym w tamtych krajach). Do klasyki internetu przeszły już hinduskie Gwiezdne Wojny. Dziś na horyzoncie znalazł się nowy faworyt kina klasy C – oto horror zatytułowany Paapi Gudiya.

Tak zły, że aż dobry?

Hinduski horror powstał w 1996 roku. Wpływ amerykańskiej Laleczki Chucky zauważalny jest już na poziomie krótkiego opisu historii. Fabuła Paapi Gudiya skupia się na mistrzu czarnej magii – Charanie Raju, który pragnie zdobyć władzę nad światem. W tym celu musi popełnić największe grzechy – jednym z nich jest morderstwo niewinnego dziecko. Wybór zabójcy pada na Raja. Aby dopaść chłopca, Charan przybiera formę morderczej lalki. Z rąk zabawki zaczyna ginąć coraz więcej osób. Wkrótce sprawie postanawia się przyjrzeć starsza siostra Raja.

Twórca widowiska nie krył się z inspiracjami. W wywiadzie stwierdził, że jego horror z Indii stanowi nieoficjalny remake Laleczki Chucky. Czy jest aż tak źle? Zobaczcie sami.

Montażysta płakał, gdy montował Laleczkę Chucky z Indii:

A co powiecie na jedną z najgorszych scen śmierci w kinie:

Do tego dochodzi jeszcze irracjonalny zwiastun widowiska, połączony z bollywoodzką wersją Thrillera Michaela Jacksona:

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce:

Zobacz również

Reklama

Polecane

Więcej z Newsy