Znajdź nas na

Newsy

Milionerzy – padło pytanie o Gwiezdne Wojny! Do wygrania było pół miliona złotych!

W Milionerach padło pytanie dotyczące Gwiezdnych Wojen. Do wygrania było pół miliona złotych! Sprawdźcie, czy dalibyście sobie radę.

W Milionerach nie liczy się wyłącznie wiedza nabyta w szkole lub w trakcie żmudnych wykładów na studiach. Zagadnienia podejmowane w programie TVN-u zahaczają również o popkulturę. Każdy fan gwiezdnej sagi wyszedłby z ostatniego odcinka teleturnieju znacznie bogatszy. Niestety, uczestnik gry nie oglądał żadnego Epizodu kosmicznych przygód rycerzy Jedi. Mógł zaryzykować, kierując się intuicją. Ostatecznie pytanie o Gwiezdne Wojny zniszczyło go. Uczestnik wycofał się z dalszej rozgrywki, kończąc z niemałą kwotą 250 tys. złotych na koncie.

Pytanie o Gwiezdne Wojny brzmiało:

W oryginalnej trylogii „Gwiezdne wojny” 3-CPO ma srebrną:

  • A: szczękę
  • B: klatkę piersiową
  • C: lewą dłoń
  • D: prawą nogę

 

Znamy prawidłową odpowiedź!

W środowisku fanowskim sformułowanie oryginalna trylogia tyczy się Epizodów IV-VI. Nowa nadzieja, Imperium kontratakuje oraz Powrót Jedi były pierwotnie pierwszymi częściami cyklu. Tam zadebiutował m.in. Han Solo, Luke Skywalker oraz C-3PO. Ostatni z wymienionych – droid protokolarny – w całości pokryty został złotą blachą. Wyjątek stanowi jego prawa noga – poprawna odpowiedź: D.

To szczegół często pomijany nawet przez zatwardziałych fanów Gwiezdnych Wojen. Niestety, aby stać się szczęśliwym posiadaczem imponujących 500 tys. złotych, trzeba znać się również na detalach popkultury.

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce:

Zobacz również

Reklama

Polecane

Więcej z Newsy