Znajdź nas na

Newsy

Avengers: Wojna bez granic będzie najdroższym filmem w historii kina?

Pamiętacie nasz ranking najdroższy filmów w historii kina? Wkrótce wymagał będzie aktualizacji – wszystko przez budżet nadchodzącego Avengers: Wojna bez granic.

Jak dotąd za najdroższy film w historii kina uchodziła Liga Sprawiedliwości. Warto jednak wspomnieć, że widowisko DC nie potrzebowało tak olbrzymiej kwoty zielonych. Wszystko przez błędy studia Warner Bros., dokrętki w postprodukcji oraz zmianę reżysera. Już samo zamazanie wąsów Henry’ego Cavilla pożarło olbrzymią kwotę kilku milionów dolarów. Ostatecznie produkt, który trafił na ekrany kin, w zupełności nie wyglądał na tytuł warty 300 mln $.

Zobacz tutaj, które filmy okazały się najdroższymi produkcjami w historii kina.

W przypadku największego hitu kinowego uniwersum Marvela nie ma mowy o wrzucani pieniędzy w błoto. Jak donosi portal Wall Street, Walt Disney przeznaczył na produkcję widowiska 300 mln $. To najdroższa pozycja pośród innych tytułów MCU, a zarazem jeden z najdroższych filmów w historii kina. Do tego należy doliczyć jeszcze koszta globalnej promocji Wojny bez granic.

Już samo zaprojektowanie i odtworzenie postaci Thanosa w technologii motion capture pożarło gigantyczną kwotę pieniędzy. Z drugiej strony Wojna bez granic stanowi spektakularne zwieńczenie 10 lat MCU – nie ma zatem mowy o pójściu na łatwiznę. Część produkcji rozegra się w kosmosie oraz futurystyczno-plemiennym środowisku Wakandy. Nie można zapomnieć o wysokich gażach dla aktorów. Skoro w superprodukcji spotkają się wszyscy herosi i heroiny z kinowego uniwersum, studio musiało wypłacić im adekwatnie wysoką kwotę pieniędzy.

Zobacz ostatni oficjalny zwiastun Avengers: Wojna bez granic

Czyżby koncern Walta Disneya nie bał się klapy finansowej? Najwyraźniej: nie!

Widowisko z pewnością zwróci wytwórni Disneya kwotę przeznaczoną na powstanie Wojny bez granic. Zwłaszcza, że ostatnia odsłona MCU – Czarna Pantera – skutecznie zachęciła rzesze odbiorców do śledzenia losów kinowego uniwersum Marvela. Produkcja o czarnoskórym herosie z królestwa Wakandy zarobiła w kinach na całym świecie imponujące 1,3 miliarda $. Walt Disney musi być pewien sukcesu widowiska.

Dotąd najdroższym filmem MCU był Avengers: Czas Ultrona – produkcja kosztowała 279 mln $.

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce:

Zobacz również

Reklama

Polecane

Więcej z Newsy