Znajdź nas na

Newsy

Polski akcent w nowym filmie Spielberga. Szykuje się ciekawa adaptacja komiksu

Steven Spielberg uchodzi dziś za najpopularniejszego reżysera kina mainstreamowego. Nic dziwnego, że po premierze Playera One pragnie stworzyć kolejne widowisko. Tym razem film opowie o zmaganiach polskiego lotnika.

Produkcja będzie stanowiła adaptację popularnej w Stanach serii powieści graficznych, wydawanej przez DC. Głównym bohaterem komiksu jest pilot „Blackhawk”, który po klęsce Polski w 1939 roku ucieka samolotem PZL P-50a Jastrząb na Zachód. Tam kontynuuje walkę z nazistami, jako dowódca wielonarodowej eskadry. To prawdziwy Kapitan Ameryka z Polski.

Najwyraźniej Steven Spielberg przygotowuje znakomite kino wojenne, skupione na lotnikach. To ciekawe rozegranie tematyki militarnej w kinie. Inne filmy gatunku wojennego wolą skupiać się na działaniach naziemnych, przenikając szeregi piechoty. Z drugiej strony nie wolno zapominać o tytułach pokroju Tylko dla orłów z 1968, fragmentów Dunkierki w reżyserii Christophera Nolana czy klasyka produkcji o militarnych lotnikach, Top Gun.

              

Nie będzie to pierwszy film wojenny w dorobku Spielberga. Wcześniej reżyser zrealizował Czas Wojny oraz Szeregowca Ryana. Scenariusz do adaptacji Blackhawk napisze David Koepp (Indiana Jones i Królestwo kryształowej czaszki).

Data premiery widowiska nie jest jeszcze znana. Steven Spielberg pracuje obecnie nad dwoma innymi projektami: Indianą Jonesem 5 oraz remakiem musicalu West Side Story.

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce:

Zobacz również

Reklama

Polecane

Więcej z Newsy