Znajdź nas na

Newsy

Pożegnajcie się z Obcym – szanse na powstanie piątej części komentuje Neill Blomkamp

Ridley Scott dał ciała, a jego Prometeusz i Przymierze skutecznie porzuciły nadzieję na powstanie kolejnych części serii. Nie on jedyny posiadał plany na rozwinięcie marki. Neill Blomkamp pragnął zrealizować Obcego 5.

Neill Blomkamp to uznany twórca kina science-fiction. W jego dorobku znalazł się m.in. Dystrykt 9 oraz Elizjum. Reżyser i scenarzysta spędził rok, przygotowując piątą odsłonę serii Obcego. Film stanowił bezpośrednią kontynuację Decydującego starcia, odcinając się od Obcego 3 oraz Przebudzenia. Niestety, przedsięwzięcie zostało skasowane na rzecz prequeli autorstwa Ridleya Scotta. Czy kiedykolwiek Obcy 5 ujrzy światło dzienne?

Zabrali młodemu twórcy, dali wyrodnemu ojcu serii

Nie wydaje się, by Blomkamp kiedykolwiek miał szansę na opowiedzenie swojej wersji historii zmagań Ripley z największym zagrożeniem w galaktyce. Nadzieję porzuca zwłaszcza ostatnia wypowiedź reżysera:

Co jakiś czas rozmawiam z Sigourney [Weaver] o potencjalnej kontynuacji. Obecnie jednak wydaje mi się, że chęć na realizację przedsięwzięcia wypaliła się we mnie. Pomijam już politykę funkcjonowania tych wytwórni – po prostu mam wrażenie, że mój czas przeminął. Myślę, że nie… [Mój Obcy 5 nigdy nie powstanie]. Mówię to z wielkim bólem serca, gdyż jestem wielkim fanem Sigourney oraz serii Obcy, a sam pomysł stworzenia kontynuacji dzieła Jamesa Camerona wydawał się niesamowity… Nie można jednak myśleć o jednym projekcie przez tak wiele lat. Czas ruszyć się z miejsca.

Cóż, dalsze losy marki znajdują się zatem w rękach Ridleya Scotta. Człowieka, który uważa, że przyszłe części serii powinny porzucić historię Xenomorphów na rzecz skupienia się na możliwościach sztucznej inteligencji. Szkoda, że studio Fox zgodziło się na realizację siwych pomysłów Scotta, na rzecz porzucenia wizji młodego i utalentowanego twórcy.

Obecnie żadna z wytwórni nie zdradza chęci realizacji kolejnych części Obcego. Nie ma się co dziwić, Przymierze przy budżecie 97 mln $ zarobiło w kinach na całym świecie marne 241 mln $. W wyniku niedawnej transakcji, prawa do franczyzy wykupił Walt Disney.

Tak wyglądałby Obcy 5 w wykonaniu Blomkampa:

 

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce:

Zobacz również

Reklama

Polecane

Więcej z Newsy