Znajdź nas na

Newsy

Jason Statham i olbrzymi rekin – szykuje się rozróba w stylu Moby Dicka [ZWIASTUN]

Jason Statham walczył już z gangsterami oraz wspierał familię szybkich i wściekłych. Teraz przyszedł czas na olbrzymiego rekina. W sieci ukazał się oficjalny zwiastun Meg.

Z dużymi rekinami w kinie bywa różnie. Szczęki uchodzą dziś za niewątpliwy klasyk, jednak kolejne produkcje, starające się ugryźć temat żarłaczy białych i jemu podobnych, grzęzły na mieliźnie kiczu oraz produkcji grozy z małym budżetem. Ostatecznie twórcy bezwstydnie zaczęli naśmiewać się z trendu animal horror, opowiadającym o atakach rekinów. Nikogo nie powinny dziwić tytuły kina klasy Z, jak Mega Shark vs. Mecha Shark czy kultowe w pewnych kręgach Sharknado. Następnym tytułem tego nurtu będzie Meg z udziałem Jasona Stathama.

Wielkie rekiny i mordercze nemezis

Fabuła widowiska wyraźnie nawiązuje do innego thrillera ze świata wody i szkorbutu, Moby Dicka. Ekspert od nurkowania, komandor Jonas Taylor (Jason Statham), napotka nieznane zagrożenie w niezbadanych głębinach Rowu Mariańskiego. Atakuje go oraz jego towarzyszy Megalodon, zabijając większość ekspedycji badawczej. To tragiczne w skutkach zdarzenie doprowadziło do jego zwolnienia ze służby w atmosferze skandalu. Jednak tym, co ostatecznie zrujnowało karierę mężczyzny, małżeństwo i odebrało mu reszki honoru, była niczym niepoparta, niewiarygodna historia o przyczynie katastrofy. Taylor utrzymywał, że jednostkę zaatakowało gigantyczne, ponad 20-metrowe stworzenie, którego gatunek miał wyginąć ponad milion lat temu.

Kiedy na dnie oceanu osiada uszkodzona łódź podwodna z byłą żoną komandora pośród członków załogi, to właśnie Taylor jako pierwszy otrzymuje telefon do wezwania. Chwytając szansę przywrócenia dobrego imienia czy też porywając się na samobójczą misję, Jonas musi stawić czoła lękom i zaryzykować życie – zarówno własne, jak i każdego członka załogi uwięzionego w głębinach, zadając sobie jedno pytanie: Czy to możliwe, że Carcharodon Megalodon — największy morski drapieżnik, jaki kiedykolwiek istniał, nadal żyje… i poluje na kolejne ofiary?

Szykuje się intrygujące starcie: Jason Statham vs. gigantyczny rekin. Żeby tylko w pobliżu nie rozszalało się jakieś tornado…

Zobacz polski zwiastun nadchodzącego filmu Meg:

Wszyscy, którzy pragną krwawej rozróby na dnie oceanów, poczują się rozczarowani – film otrzymał kategorię wiekową PG-13, równoznaczną z rodzimym dozwoleniem od lat 12.

Widowisko zadebiutuje w Polsce latem, 10 sierpnia bieżącego roku.

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce:

Zobacz również

Reklama

Polecane

Więcej z Newsy