Znajdź nas na

Newsy

Stephen King kocha Ciche miejsce! Nowy horror już wkrótce w kinach

Już 13 kwietnia na ekrany polskich kin trafi horror Ciche miejsce. Czy będzie to tytuł wart Waszej uwagi? Wystarczy posłuchać rekomendacji Stephena Kinga.

Mistrz literackiej grozy uwielbia dzielić się swoim zdaniem na portalach internetowych – zwłaszcza, jeśli chodzi o terytoria spod znaku oryginalnej grozy. Nic zresztą dziwnego, King stanowi dziś żywy okaz z przepastnej skarbnicy popkultury, a do jego powieści odwołuje się nieskończona ilość komiksów, gier komputerowych, seriali czy filmów. Niedawno wypowiedział się na Twitterze na temat horroru Ciche miejsce. Cóż, jego rekomendacja zasługuje na uwagę:

Ciche miejsce to wspaniałe dzieło ze znakomitą obsadą. Najważniejsze jest operowanie ciszą oraz praca kamery – niewiele filmów może pochwalić się takim kunsztem.

Widowisko przedstawia losy czteroosobowej rodziny Abbotów, zmuszonej do porozumiewania się w całkowitej ciszy, bez używania słów, czy choćby najmniejszego dźwięku. Całe ich życie, życie w ciągłym, nieprzerwanym napięciu, koncentruje się na tym, by nie wydawać i nie generować żadnych dźwięków. Każdy odgłos może okazać się dla nich śmiertelny, po tym, jak tajemnicze istoty – reagujące na każdy dźwięk – zagrażają przetrwaniu ludzi.

Aż ciarki pełzną po plecach od zapoznania się z samym opisem!

Reżyser Cichego miejsca, John Krasinski, nie pozostał dłużny na krótką recenzję Kinga. Jego reakcja na Twitterze wyraża zachwyt wobec opinii króla grozy:

Mózg mi paruje! O Boże, John… Nie mdlej… Nie mdlej… – za późno.

Pozostaje mieć nadzieję, że Ciche miejsce faktycznie okaże się intrygującym i oryginalnym tytułem grozy, stojącym w opozycji do historii o duchach, masowo nawiedzających sale multipleksów. Ile można bać się upiorów w CGI…

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce:

 

 

Zobacz również

Reklama

Polecane

Więcej z Newsy