Znajdź nas na

Newsy

Krwawa rzeź w kosmosie! Nadlatuje serial na podstawie prozy twórcy Gry o tron [WIDEO]

Gra o tron okazał się gigantycznym sukcesem, nic dziwnego że wytwórnie zdecydowały się na adaptację kolejnego utworu George’a R.R. Martina. Nightflyer już wkrótce nadleci na Netflixa.

Akcja Nightflyers osadzona została w przyszłości, na dzień przed zagładą Ziemi. Zespół naukowców – zasiadających za sterami nowoczesnego Nightflyersa – wyrusza w otchłań kosmosu, aby przechwycić tajemniczy pojazd obcych. Możliwe, że statek okaże się ich jedynym ratunkiem. Niestety, szybko okazuje się, że pojazd jest w rzeczywistości sztuczną inteligencją. Program kieruje załogę Nightflyersa ku nieuchronnej katastrofie.

Fabuła do złudzenia przypomina inne produkcje o załodze statku kosmicznego, która poznaje definicje piekła w czeluściach galaktyki. Trochę tu Obcego, trochę Odysei kosmicznej. Całokształt nie brzmi szczególnie oryginalnie.

W amerykańskim zwiastunie serialu pojawił się sam autor opowiadania Nightflyers z 1980 roku, George R.R. Martin. Zapowiedział, że produkcja ukaże psychozę w kosmosie, a statek kosmiczny przemieni się w nawiedzony dom. Czy brzmi to szczególnie zachęcająco? Osobiście potrafię wymienić kilkanaście produkcji o podobnym zarysie fabularnym.

Obsada Nightflyers

Serial powstał z inicjatywy stacji SYFY. Jego dystrybutorem w Polsce będzie platforma streamingowa Netflix. W Nightflyers wystąpi m.in. Gretchen Mol (Zakazane imperium), Eoin Macken (The Night Shift), David Ajala (Szybcy i wściekli 6) oraz Maya Eshet (Teen Wolf: Nastoletni wilkołak). Prace nad serialem koordynuje Jeff Buhler, odpowiada również za adaptację opowiadania. Wcześniej twórca napisał scenariusze do horrorów gore: Nocny pociąg z mięsem oraz Insanitarium.

W 1987 roku pojawiła się pierwsza adaptacja opowiadania, znana w Polsce jako Nocni najeźdźcy. Horror SF kina klasy B został dziś właściwie zapomniany.

Zobaczcie zapowiedź Nightflyers, wyemitowaną przez Netflixa:

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce:

Zobacz również

Reklama

Polecane

Więcej z Newsy