Znajdź nas na

Newsy

Avengers: Wojna bez granic na horyzoncie! Poznaliśmy motywacje Thanosa – będzie się działo!

Twórca kinowego uniwersum Marvela zdradził szczegóły postaci Thanosa w „Avengers: Wojna bez granic”. Jedno jest pewne: będzie się działo!

Thanos po raz pierwszy pojawił się w scenie po napisach w „Avengers”. Fani momentalnie zaczęli spekulować, jaką rolę odegra w MCU. Dziś wiemy, że bohater stał się największym złoczyńcą uniwersum. Aby go pokonać, Avengersi będą musieli połączyć siły ze Strażnikami Galaktyki. Jakie motywacje kryją się za postępowaniem antagonisty? Dziś poznaliśmy odpowiedź na to pytanie.

W najsłynniejszym cyklu komisów związanym z Thanosem antagonista jest bezgranicznie zakochany w Śmierci. Nie, nie chodzi mi emo-fascynację motywem umierania. Śmierć to kobieca postać komiksowego uniwersum Marvela. Aby udowodnić swoją więź z bohaterką, Thanos postanawia zamordować Avengers oraz całą ludzkość. Wielu podejrzewało, że Hela z „Thora: Ragnarok” przejmie rolę bogini śmierci (sama tak zresztą opisuje siebie). Jak się jednak okazało, motywacje Thanosa będą o wiele bardziej skomplikowane.

Koordynator uniwersum superbohaterów, Kevin Feige, opowiedział o antagoniście:

Thanos pochodzi z planety Titan, na której nie ma już życia. Bohater mógł uratować jej mieszkańców, jednak – jak sam uważa – w pewnym momencie nie pozwolono mu tego uczynić. Wydarzyło się to, czego obawiał się najbardziej – planetę czekała zagłada. Bohater poprzysiągł, że więcej nie dopuści do podobnej tragedii. Teraz wydaje mu się, że wszechświat znów dąży ku zagładzie, a życie rozprzestrzenia się po kosmosie bez żadnej kontroli.

Thanos sądzi, że jeśli zabije połowę populacji wszechświata, zapobiegnie nieuchronnej katastrofie. W tym celu musi zebrać sześć Kamieni Nieskończoności. Gdy skolekcjonuje już wszystkie, posiądzie władzę nad czasem, przestrzenią, energią oraz prawami fizyki. Będzie nie do powstrzymania.

Avengers: Wojna bez granic trafi na ekrany kin w kwietniu bieżącego roku.

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce:

Zobacz również

Reklama

Polecane

Więcej z Newsy