Znajdź nas na

Newsy

Tajemniczy film o X-Men! Za jego sterami doskonały twórca kina superbohaterskiego

kitty pryde, x-men, tim miller, film, mutant, komiks, scenarzysta, produkcja

Uniwersum X-Men nie przestaje się rozrastać. Już dziś poznaliśmy nowy projekt studia 20th Century Fox zatytułowany „143” – na jego czele stanie kontrowersyjny twórca „Deadpoola”, Tim Miller.

Nie wiadomo, co kryje się pod enigmatycznym, roboczym tytułem „143”. Nazwa może odnosić się do konkretnego numeru komiksu o grupie Mutantów. Oryginalny cykl z lat 60. zakończył się na numerze #66, choć w późniejszym przedruku Marvel dodał również #67-93.

W latach 80. pojawił się z kolei cykl O Mutantach, Uncanny X-Men, tworzony przez kultowego scenarzystę Chrisa Claremonta. Jego adaptacją był m.in. film „X-Men: Przeszłość, która nadejdzie” oraz powstająca „Dark Phoenix”. Wtedy pojawił się numer #143 i – jeśli raport ze stycznia okaże się prawdziwy – wskazuje on na powstanie tytułu poświęconego Kitty Pryde.

Mutantka potrafi uczynić niematerialnym swoje ciało oraz osoby / przedmioty wchodzące z nią w bezpośredni kontakt. Kobieta po raz pierwszy zadebiutowała na kartach Uncanny X-Men #129. Numer 143 opowiada o solowych losach superbohaterki. Pozostaje ona na Święta Bożego Narodzenia w X-Mansion, gdzie musi pokonać antagonistę, znanego jako N’Garai Demon.

kitty pryde, x-men, tim miller, film, mutant, komiks, scenarzysta, produkcja

Kitty Pryde / fot. Marvel

Scenarzystą filmu ma zostać znany autor komiksów, Brian Michael Bendis. Stworzył m.in. cykl „Ultimate Spider-Man” oraz „Alias”. Odpowiada za powstanie wielu superbohaterów, w tym popularnej ostatnimi czasy Jessici Jones.

Uniwersum X-Men rozwija się w najlepsze. Już maju na ekrany kin trafi „Deadpool 2”, a listopadzie zadebiutuje „X-Men: Dark Phoenix”. W 2019 roku swoją premierę otrzyma pierwszy horror superbohaterskiego wszechświata, w Polsce znany pod tytułem „Nowi Mutanci”. Prócz tego twórcy mają w planach realizację autonomicznego projektu, poświęconego postaci Gambita.

Nie wiadomo, kiedy „143” trafi na ekrany kin, ani kiedy ekipa realizacyjna wejdzie na plan zdjęciowy.

Źródło: movieweb.com

kitty pryde, x-men, tim miller, film, mutant, komiks, scenarzysta, produkcja

Tim Miller i Ryan Reynolds na planie „Deadpoola” / fot. materiały prasowe

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce:

Zobacz również

Kliknij aby skomentować

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama

Polecane

Więcej z Newsy