Znajdź nas na

Newsy

Gotowi na wizytę w „Fabryce Czekolady”? Wiemy, kto może Was oprowadzić!

Warner Bros. przygotowuje kolejną adaptację popularnej książki dla dzieci i młodzieży „Charlie i Fabryka Czekolady”. Tym razem projekt zatytułowany został „Willy Wonka”. Za sterami produkcji może zasiąść reżyser „Paddingtona” Paul King.

Szczegóły projektu nie są jeszcze znane. King znajduje się na wczesnym etapie rozmów z wytwórnią Warner Bros. w sprawie objęcia stanowiska reżysera produkcji. Twórca utożsamiany jest z kinem komediowym i familijnym. Jego największym osiągnięciem jest realizacja wspomnianych wyżej, dwóch części „Paddingtona”.

Scenarzystą „Willy’ego Wonki” został Simon Rich („Simpsonowie”). Na stanowisku producenta zasiądzie David Heyman (wcześniej sprawował tę funkcję m.in. przy okazji franczyzy „Harry’ego Pottera”).

Powieść Roalda Dahla była już dwukrotnie adoptowana na język kina – po raz pierwszy przez Mela Stuarta w 1971 roku (przez wielu widzów film uważany jest za jedyną słuszną ekranizację książki). W 2005 roku Tim Burton postanowił opowiedzieć swoją wersję historii o Fabryce Czekolady – wtedy w postać Willy’ego Wonki wcielił się Johnny Depp.

kadr z filmu „Willy Wonka i Fabryka Czekolady”

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce:

Zobacz również

Kliknij aby skomentować

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama

Polecane

Więcej z Newsy