Znajdź nas na

Newsy

Zmarł znakomity kompozytor Jóhann Jóhannsson – twórca soundtracku do „Sicario” i „Nowego początku”

W bieżący weekend zmarła kolejna znakomita persona światowego kina – Jóhann Jóhannsson. Kompozytor odszedł w wieku 48 lat, pozostawiając po sobie ścieżkę dźwiękową do znanych hollywoodzkich tytułów, jak „Sicario”, „Nowy początek” czy „Teoria wszystkiego”.

Artysta urodził się w Reykjavik na Islandii. Zasłynął w branży muzycznej za sprawą dwóch albumów: „Englabörn” z 2002 roku oraz dwa lata starszego „Virðulegu Forsetar”. Gatunek zawarty na krążkach sytuowała się pomiędzy współczesną muzyką klasyką a ambientem. Później Jóhann Jóhannsson wydał jeszcze dwie płyty oraz współpracował z licznymi islandzkimi artystami.

Jóhann Jóhannsson komponował muzykę filmową od 2000 roku. W jego dorobku odnaleźć można soundtrack do „Złodziei koni” oraz tegorocznej „Marii Magdaleny”. Twórca pracował również jako konsultant muzyczny przy okazji „Mother!” Darrena Aronofsky’ego.

Największą sławę przyniosła mu współpraca z reżyserem Denisem Villeneuve. Jóhann Jóhannsson miał skomponować również soundtrack do „Blade Runnera 2049”, jednak w ostatnim momencie wycofał się z projektu.

Przyczyny śmieci pozostają nieznane.

Zobacz również

Kliknij aby skomentować

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama

Polecane

Więcej z Newsy