Znajdź nas na

Rankingi

TOP 5 CIEKAWOSTEK o Tommym Wiseau oraz „The Room”, których nie zobaczycie w „Disaster Artist”

ranking, top 5, tommy wiseau, the room, film, kino, disaster artist

Na ekranach kin gości znakomity „Disaster Artist” Jamesa Franco. Jak się jednak okazało, twórca nie zawarł wszystkich informacji, związanych z produkcją najgorszego filmu na świecie. Oto garść wiadomości, których nie znajdziecie w trakcie znakomitego seansu:

5. Pierwotnie „The Room” miał trafić na deski teatru

Tommy Wiseau wyznał w wywiadzie dla Enterteiment Weekly w 2008 roku, że „The Room” pierwotnie zaplanowany został jako sztuka teatralna!

Początkowo myślałem o napisaniu przedstawienia. Doszedłem jednak do wniosku, że niewiele osób chodzi współcześnie do teatru – zwłaszcza w Ameryce. Teatr nie jest tak popularny, jak kino. Przez moment chciałem wystawić mój scenariusz na Broadwayu. Później zdecydowałem się na film.

Taka decyzja zapewniła Tommy’emu gigantyczną sławę.

kadr z filmu „The Room”

4. O mały włos, a Greg Sestero nie zagrałby w filmie

Greg Sestero początkowo nie chciał wcielać się w postać Marka. Tommy nie dawał mu spokoju, namawiając do przyjęcia angażu. Aktor zgodził się na dołączenie do obsady „The Room” zaledwie tydzień przed rozpoczęciem zdjęć.

Mimo to Wiseau nie wyrzucił aktora, który pierwotnie miał wcielić się w postać Marka. Fragmenty z jego udziałem utrwalono na kamerze HD, podczas gdy występ Grega zarejestrowany został na taśmie 35mm – aktorzy brali udział w tych samych scenach, wcielając się dokładnie w tę samą postać. Ostatecznie Wiseau usunął nagrania z kamery HD. Rozwścieczony aktor opuścił plan zdjęciowy, a w postać Marka mógł wcielić się wyłącznie Greg.

3. Tommy nie jest reżyserem „The Room”

W „Disaster Artist” Sandy Schklair (Seth Rogen) przedstawiony został jako nieformalny kierownik ekipy filmowej. Wypowiedzi twórców wskazują jednak, że w rzeczywistości rola Schklaira posunęła się znacznie dalej – filmowiec wyreżyserował większą część najgorszego filmu świata. W wywiadzie dla The Hollywood Reporter Schklair zaznaczył, iż w ramach ratowania tytułu, celowo pogorszył jego konwencję:

Robiłem wszystko, aby przesunąć granicę szaleństwa tak daleko, jak to tylko możliwe. Wszyscy wiedzieli, że tworzę komedię. Wszyscy, poza jedną osobą.

W pewnym momencie jednak Sandy Schklair opuścił ekipę filmową, by współpracować z dwukrotnym laureatem Oscara, Januszem Kamińskim.

ranking, top 5, tommy wiseau, the room, film, kino, disaster artist

kadr z filmu „Disaster Artist”

2. Jak Tommy stał się bogaty?

W „Disaster Artist” kilkukrotnie powraca motyw pieniędzy, które tytułowy twórca przeznacza na swoje codzienne potrzeby oraz produkcję „The Room”. Każdego zaskakuje fakt, jak duże oszczędności znalazły się na koncie Wiseau. Tym bardziej, że katastrofalny artysta nigdy nie imał się szczególnie dochodowych zajęć. Mimo to był w stanie opłacić samochód, kilka mieszkań – w tym jedno w Los Angeles. Dodatkowo przeznaczył na powstanie „The Room” imponujące 6 mln $!

Reżyser i scenarzysta twierdzi, że dorobił się fortuny na sprzedaży dżinsowych i skórzanych kurtek – wszystko za pośrednictwem marki odzieżowej Street Fashions USA.

Krążą również plotki, że Wiseau zapełnił konta w banku, uciekając się do nielegalnych półśrodków – jego przyjaciel, Greg Sestero, wyklucza takie podejrzenia.

1. Tommy Wiseau jest… Polakiem!

Tommy Wiseau zaprezentowany w filmie wskazuje, że jest rodowitym Amerykaninem, pochodzącym z Nowego Orleanu. Dokument „Room Full of Spoons” przedstawia diametralnie inną wersję wydarzeń – jego twórcy podtrzymują, że katastrofalny artysta jest… Polakiem! Według tej teorii, Tommy Wiseau miał urodzić się w Poznaniu.

W ten sposób może się okazać, że Wiseau jest jednym z najsłynniejszych Polaków w historii!

ranking, top 5, tommy wiseau, the room, film, kino, disaster artist

kadr z filmu „Disaster Artist”

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce:

Zobacz również

Kliknij aby skomentować

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama

Polecane

Więcej z Rankingi