Znajdź nas na

Newsy

Tam jeszcze jej nie było! Laleczka Chucky przenosi krwawe żniwo na mały ekran

laleczka chucky, chucky, child's play, serial o chucky, don mancini, zabójcza zabawka, franczyza

W tym roku Laleczce Chucky stuknie trzydziestka. Mimo to slasherowy zabójca trzyma się bardzo dobrze, jak na swój wiek – w 2017 wyprodukowany został udany „Cult of Chucky”, a już wkrótce franczyza przeniesie się na mały ekran. Nad całokształtem czuwa twórca pierwowzoru, Don Mancini.

Nie każdy slasherowy morderca może pochwalić się tak znakomitą kolekcją krwawych przygód. Podczas gdy kolejni zabójcy kończyli w kosmosie („Piątek trzynastego”), w koszach z tanimi DVD („Hellraiser”) czy sztampowych tytułach niweczących znakomitą przeszłość serii („Halloween”), kult Laleczki Chucky stale nie przygasa.

laleczka chucky, chucky, child's play, serial o chucky, don mancini, zabójcza zabawka, franczyza

„Child’s Play” powraca

„Cult of Chucky” wieńczy otwarte zakończenie. Don Mancini podkreśla, że zaplanował takie posunięcie, aby kontynuować losy zabójczej zabawki w medium telewizji:

Tytuł zawierał będzie człon Child’s Play (angielska nazwa franczyzy – przyp. tłum.).  Pragę zaznaczyć, że tym razem będzie naprawdę mrocznie – mroczniej, niż kiedykolwiek wcześniej. Szykuje się przerażająca produkcja!

Twórca nieprzypadkowo zwraca uwagę na tytuł „Child’s Play” – marka porzuciła tę nazwę po trzeciej odsłonie cyklu. Od tego czasu twórcy skręcili w bardziej komediowe rejony („Narzeczona Laleczki Chucky” ang. „Bride of Chucky”, „Laleczka Chucky: Następne pokolenie” ang. „Seed of Chucky”). Nawet poważniejsze części cyklu obyły się bez nazwy „Child’s Play” – mowa o „Curse of Chucky” i zeszłorocznym „Cult of Chucky”.

Fani desperacko pragnęli powrotu do oryginalnego nazewnictwa. Jak widać, serial spełni ich oczekiwania.

laleczka chucky, chucky, child's play, serial o chucky, don mancini, zabójcza zabawka, franczyza

Starzy wyjadacze na właściwym miejscu

Portalowi Bloody-Disgusting udało się nawet skontaktować z producentem serialu, Davidem Kirschnerem. Twórca podkreślił, że wraz z Donem Mancini towarzyszy franczyzie od jej początków:

Nie sądzę, aby istniał drugi taki związek, który trwałby tak długo. Jestem niesamowicie podekscytowany realizacją serialu oraz możliwością eksploracji nowych światów. Don skierował franczyzę w cudownie przerażającą stronę. Za każdym razem prześciga sam siebie.

Don Mancini ma doświadczenie w realizacji produkcji telewizyjnych. Wcześniej napisał i wyprodukował serial „Hannibal” oraz ceniony na amerykańskim rynku „Channel Zero”.

Fabuła serialu nie jest jeszcze znana. Z pewnością nie zabraknie brutalnych morderstw oraz demonicznego śmiechu zabawki – zwłaszcza, gdy głosu Laleczce znów udzieli Brad Dourif. Aktor każdorazowo dubbingował morderczą postać – nic nie wskazuje, aby w przypadku telewizyjnej produkcji miał opuścić franczyzę.

Serial ma składać się z 8 odcinków trwających po godzinie każdy.

laleczka chucky, chucky, child's play, serial o chucky, don mancini, zabójcza zabawka, franczyza

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce:

 

Zobacz również

Kliknij aby skomentować

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama

Polecane

Więcej z Newsy