Znajdź nas na

Newsy

Przeklęta produkcja? Kolejny twórca opuszcza „Władców Wszechświata”

Aktorska adaptacja „Władców Wszechświata” nie ma szczęścia do twórców. Dziś z projektu odszedł kolejny reżyser, David S. Goyer („Batman V Superman”).

Prace nad adaptacją popularnej animacji trwają od 2012 roku. Początkowo stanowisko reżysera miał objąć Jon M. Chu („Iluzja 2”) – niestety, odszedł z projektu na etapie wczesnych rozmów. Scenariusz trafił następnie w ręce kolejnych autorów: Terry’ego Rosio („Piraci z Karaibów. Na nieznanych wodach”), Jeffa Wadlowa („Kick-Ass 2”) oraz Christophera Yosta („Thor: Ragnarok”) – każdy z nich porzucał przedsięwzięcie. Ostatecznie na stanowisku reżysera i scenarzysty zasiadł David S. Goyer – jak widać, nie na długo.

Po kilku miesiącach prac, Goyer dostarczył prezesom studia Sony satysfakcjonujący scenariusz. Twórca został przyjęty nawet na stanowisko reżysera. Zdjęcia do produkcji miały ruszyć w kwietniu. Z powodu kolejnych komplikacji termin zostanie prawdopodobnie przesunięty.

David S. Goyer odszedł z projektu z powodu pokrywających się harmonogramów. Prace nad „Władcami Wszechświata” utrudniłyby mu możliwość realizacji serialu „Foundation”. Mimo wszystko pozostanie na stanowisku scenarzysty i producenta wykonawczego widowiska.

Studiu Sony zależy na stworzeniu własnych, rozpoznawalnych franczyz. „Venom” zapoczątkuje superbohaterskie uniwersum, związane z postaciami z komiksów o Spider-Manie. Z drugiej strony sukces „Jumanji 2” skutecznie wprawił w ruch korporacyjną machinę – trzecia odsłona cyklu została już zaplanowana. Czy „Władcy Wszechświata” okażą się kolejną superprodukcją? Czy film w ogóle powstanie? Będziemy informować Was na bieżąco.

David S. Goyer / fot. materiały prasowe

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce:

Zobacz również

Kliknij aby skomentować

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama

Polecane

Więcej z Newsy