Znajdź nas na

Newsy

Gotham City zadrżało! Czy tak wygląda nowy aktor, wcielający się w Jokera?

joker, film o młodości jokera, batman, film, kino, aktor, joaquin phoenix

Joaquin Phoenix („Gladiator”) prowadzi wstępne rozmowy w sprawie udziału w filmie o młodości Jokera. Tytuł nie wejdzie w skład kinowego uniwersum DC. Jego reżyserem został Todd Phillips (trylogia „Kac Vegas”).

Wokół tajemniczego projektu krąży wiele plotek. W sieci dało się już odnaleźć informacje, że w postać Jokera wcieli się Leonardo DiCaprio („Zjawa”), a producentem wykonawczym tytułu zostanie Martin Scorsese („Chłopcy z ferajny”). Na dzień dzisiejszy pogłoski te nie odnalazły odbicia w rzeczywistości.

Joaquin Phoenix już kilkukrotnie ubiegał się o rolę w widowisku superbohaterskim. Po raz pierwszy aktor miał wcielić się w postać Batmana przy okazji adaptacji „Year One” Darrena Aronofsky’ego. Później aktor brał udział w kastingach do zagrania postaci Stephena Strange’a w widowisko kinowego uniwersum Marvela, „Doktor Strange”. Ostatnim niepowodzeniem było odrzucenie jego propozycji do wcielenia się w Lexa Luthora przy okazji „Batmana V Supermana” (w zamian widzowie otrzymali karykaturalną kreację Jessiego Eisenberga).

Aktor nie rozpoczął jeszcze negocjacji ze studiem Warner Bros. i DC Films. Rozmawiał natomiast z Toddem Phillipsem, dając mu do zrozumienia, że jest jego najlepszym wyborem do roli Jokera.

Tytuł osadzony zostanie w latach 80. XX wieku i pokaże, jak zwykły, szary człowiek przeistacza się w Króla Zbrodni z Gotham City. Całokształt wyraźnie bazował będzie na słynnym komiksie „Zabójczy żart”.

joker, film o młodości jokera, batman, film, kino, aktor, joaquin phoenix

Joaquin Phoenix / fot. Jacopo Raule

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce:

Zobacz również

Kliknij aby skomentować

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama

Polecane

Więcej z Newsy