Znajdź nas na

Newsy

Animowany musical! Twórcy zaprezentowali alternatywną sekwencję otwierającą „Coco” [WIDEO]

Reżyserzy „Coco”, Adrian Molina i Lee Unkrich, zaprezentowali alternatywną sekwencję, otwierającą seans „Coco”. Ciekawa animacja bezpośrednio nawiązuje do meksykańskiego Dia de Muertos (Dnia Zmarłych).

„Coco” przez wielu widzów i krytyków okrzyknięty został mianem najlepszego tytułu animowanego 2017 roku. Nic dziwnego, że film nagrodzony został Złotym Globem, a w tegorocznym rozdaniu Oscarowym nominowany jest w kategorii najlepszej animacji oraz najlepszej piosenki („Remember Me” Miguela). Produkcja bawiła i wzruszała, podkreślając znakomitą formę kooperacji studia Pixar z koncernem Walta Disneya.

Adrian Molina i Lee Unkrich ujawnili, że niewykorzystany wstęp przenosił widzów bezpośrednio na obchody meksykańskiego Dia de Muertos. Wokół motywu barwnego święta zmarłych zawiązana była zresztą cała fabuła animacji. Główny bohater zawitał się nawet do krainy umarłych, by tam spotkać się ze swoją rodziną. Jak donosi Adrian Molina, zaprezentowany wstęp od dłuższego czasu znajdował się w planach twórców – ostatecznie jednak został zamieniony na rzecz bardziej ekspozycyjnej sekwencji.

Poniższy materiał został zrealizowany jedynie w formie szkicu. Mimo to znacznie przybliża odbiorcom konwencję „Coco”. Sekwencja rozpoczyna się na cmentarzu, by szybko przenieść się na spektakularne obchody Dia de Muertos. Piosenka wskazuje, że w święcie zmarłych przede wszystkim chodzi o pamięć za bliskimi, którzy odeszli.

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce:

  • RECENZJA: Coco
  • Tom Hanks zdradza kontrowersyjny smaczek z planu „Toy Story”
  • TOP 7 animacji Pixara. Gadające zabawki, emocje emocji i kryzys wieku średniego
  • Wszystkie easter eggi w krótkometrażówkach Pixara [WIDEO]

Zobacz również

Kliknij aby skomentować

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama

Polecane

Więcej z Newsy