Znajdź nas na

Newsy

Powstanie „Jumanji 3”! Znamy nazwiska obsady, reżysera oraz scenarzystów produkcji!

jumanji 3, the rock, reżyser, scenarzysta, kontynuacja, jumanji, film, scenariusz, scenarzysta, obsada

„Jumanji. Przygoda w dżungli” okazał się niekwestionowanym hitem. Nic dziwnego, że twórcy zdecydowali się na realizację kontynuacji widowiska. Dziś dowiedzieliśmy się kto napisze i wyreżyseruje kolejną odsłonę cyklu. Dodatkowo twórcy ujawnili obsadę produkcji.

„Jumanji” po raz pierwszy trafiło na ekrany kin w 1995 roku. Wtedy film stanowił familijne kino przygodowe z Robinem Williamsem w obsadzie. 22 lat później franczyza powróciła na duży ekran – tym razem jako komedia z pieprzykiem. Miejsce Williamsa zajął „The Rock” Johnson. Widowisko, przy budżecie 90 mln $, zarobiło w kinach na całym świecie imponujące 858,3 mln $.

Wszystko zostaje we franczyzie

Najnowszy raport donosi, że scenarzyści „Przygody w dżungli” (Jeff Pinkner i Scott Rosenberg) napiszą kontynuację widowiska. Co za tym idzie, do filmu powróci część obsady poprzedniej odsłony cyklu: Dwayne “The Rock”  Johnson, Karen Gillan, Kevin Hart i Jack Black. Jakby tego było mało, The Wrap poinformowało, że reżyser „Jumanji 2” (Jake Kasdan) również rozważa propozycję objęcia sterów kolejnej części serii.

Studio Sony wyraźnie woli nie ryzykować zmianą konwencji widowiska.

Choć szczegóły projektu nie są jeszcze znane, historia z pewnością skupi się na grupce bohaterów, którzy przenoszą się do niebezpiecznego świata Jumanji. Fabuła produkcji okraszona zostanie żartami na ciut wyższym poziomie niż przaśny slapstick „American Pie”, a protagoniści wezmą udział w tajemniczej rozgrywce – stawką ponownie może być ich życie.

jumanji 3, the rock, reżyser, scenarzysta, kontynuacja, jumanji, film, scenariusz, scenarzysta, obsada

kadr z filmu „Jumanji. Przygoda w dżungli”

Właściwi ludzie we właściwym filmie

Pinkner i Rosenberg odpowiadają również za scenariusz filmu o Venomie. Pierwszy z nich od kilku lat związany jest ze studiem Sony – niestety, jego wcześniejsze tytuły nie odnosiły szczególnych sukcesów (zwłaszcza, jeśli chodzi o recenzje krytyków). Pinkner odpowiada bowiem za scenariusz „Niesamowitego Spider-Mana 2”, „Piątej fali” oraz koszmarnej „Mrocznej Wieży”. Z Rosenbergiem spotkał się przy okazji prac nad serialem „Zoo”.

Pierwsza wersja scenariusza „Przygody w dżungli” napisana została przez Chrisa McKenna i Erika Sommersa – ten sam duet, który zrealizował „LEGO: BATMAN – FILM” oraz „Spider-Mana: Homecoming”. Pinkner i Rosenberg przepisali historię, dostosowując ją do własnej wizji twórczej.

jumanji 3, the rock, reżyser, scenarzysta, kontynuacja, jumanji, film, scenariusz, scenarzysta, obsada

kadr z filmu „Jumanji. Przygoda w dżungli”

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce:

Zobacz również

Kliknij aby skomentować

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama

Polecane

Więcej z Newsy