Znajdź nas na

Newsy

ZWIASTUNY: „Anihilacja”, „Czerwona Jaskółka”, „Paradoks Cloverfield”, „Westworld” – sezon 2 [WIDEO]

W Stanach Zjednoczonych odbył się Super Bowl – 52. edycja finałowego meczu National Football League. Wydarzenie jest ściśle powiązane z rynkiem popkulturowym. Pośród wielu znakomitych reklam znalazły się również zapowiedzi oczekiwanych filmów! 

„Anihilcja”

To już trzeci zwiastun produkcji. Fabuła filmu skupi się na biolożce, która wyrusza na tajemniczą wyprawę tam, gdzie prawo natury nie istnieje. W postać protagonistki wcieli się Natalia Portman („Leon zawodowiec”). Kobieta próbuje dowiedzieć się, co stało się z jej zaginionym mężem. Całokształt związany będzie z katastrofą ekologiczną.

„Anihilacja” stanowi adaptację powieści „Unicestwienie” Jeffa VanderMeera. Film łączy w sobie thriller, kino SF oraz gatunek przygodowy. Skojarzenia z franczyzą „Parku jurajskiego” na wczesnym etapie marketingu są nieprzypadkowe.

U boku Portman pojawi się m.in. Tessa Thompson („Thor: Ragnarok”), Jennifer Jason Leigh („Nienawistna ósemka”) oraz Oscar Isaacs („Gwiezdne Wojny. Ostatni Jedi”). Reżyserem i scenarzystą filmu został Alex Garland („Ex Machina”).

„Anihilacja” trafi na ekrany kin 22 lutego. Materiał zaprezentowany na Super Bowl posiada kompilację trzech zwiastunów widowiska:

„Czerwona Jaskółka”

Fabuła skupi się na tytułowej agentce, szkolonej do wykonywania brudnej roboty. Specjalna agencja, w której szkolą się „jaskółki”, uczy młode dziewczyny, jak wykorzystać ponętne, kobiece ciało do zawładnięcia męskimi antagonistami. Wiadomo, że w widowisku ukarze się scena walki pod prysznicem – Jennifer Lawrence stoczy w niej bój na śmierć i życie z tajemniczym napastnikiem. W innych materiałach marketingowych aktorka kilkukrotnie zmuszana została do zdjęcia ubrania.

Wszystko wskazuje, że Czerwona jaskółka będzie wysokobudżetowym ukłonem w stronę kina exploitation, chyba że twórcy zdecydowali się wprowadzić do filmu wyraźny komentarz feministyczny. Jedno jest pewne – Czarna Wdowa nigdy nie doczekałaby się tak pikantnej odsłony swoich przygód.

Film otrzymał kategorię wiekową R (tytuł przeznaczony wyłącznie dla dorosłego odbiorcy). Reżyserem „Czerwonej Jaskółki” został Francis Lawrence – wcześniej współpracował z Jennifer przy okazji trzech odsłon franczyzy „Igrzysk Śmierci”.

Tytuł trafi do polskich kin 2 marca. Zobaczcie najnowszy spot „Czerwonej Jaskółki”:

„Paradoks Cloverfield”

Franczyza „Cloverfield” nie przestaje dziwić. Trzecia odsłona serii przez dłuższy czas była zapowiadana jako produkcja kinowa. Nagle Netflix ogłosił, że już dziś można zapoznać się z filmem na platformie streamingowej. Niestety, najnowsze pogłoski donoszą, że tym razem twórcy zaliczyli poważną wtopę, niwecząc oryginalny kontent.

Fabuła filmu skupi się na grupie astronautów, znajdujących się na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Prowadzą oni niebezpieczne eksperymenty z akceleratorem cząstek (urządzenie służące do przyspieszania cząsteczek elementarnych lub jonów do prędkości światła w próżni). Jak przystało na konwencję grozy / SF, ich badania szybko wymkną się spod kontroli – odkryją potężne źródło energii, które przyczyni się do spektakularnej katastrofy.

Tytuł opisywany jest jako klaustrofobiczne kino o astronautach. Niestety, na portalu Rotten Tomatoes film posiada marne 18% pozytywnych recenzji (na 45 opublikowanych tekstów). „Paradoks Cloverfield” jest już dostępny na Netflixie.

„Westworld” – sezon 2.

Zapowiedź 2. sezonu „Westworld” to kawał dobrego materiału filmowego do momentu nadejścia puenty. Materiał nasiąkł patosem – pozostaje mieć nadzieję, że nie przesiąkł on do fabuły serialu.

Pierwszy sezon skupiał się na futurystycznym parku rozrywki, w którym ludzie mogą spełniać swoje najbardziej mroczne fantazje. Twórcy podkreślają, że kolejnych odcinkach pojawi się jeszcze więcej parków tematycznych: Świat Średniowiecza, Świat Samurajów i Świat Imperium Rzymskiego.

Zwiastun produkcji nie zdradza za wiele szczegółów – w powietrzu uniósł się jednak duch rebelii:

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce:

Zobacz również

Kliknij aby skomentować

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama

Polecane

Więcej z Newsy