Znajdź nas na

Newsy

Aktor o „Wojnie bez granic”: „w życiu nie widziałem czegoś tak dziwnego”! Uważajcie na fałszywe sceny!

Rok 2018 jest niewątpliwie najważniejszym okresem w karierze Paula Bettany’ego. Aktor pojawi się w spektakularnym „Avengers: Wojna bez granic” oraz „Hanie Solo. Gwiezdne Wojny – Historie”. Dziś wyznał, jak nietypowym doświadczeniem była realizacja nadchodzącej odsłony kinowego uniwersum Marvela.

„Wojna bez granic” stanowi zwieńczenie 10 lat MCU. W filmie pojawią się wszyscy superbohaterowie (włączając w to Strażników Galaktyki), by wspólnie stawić czoła potężnemu Thanosowi. Nie zabraknie emocji, wzruszeń i ofiar. Wydaje się jednak, że skala widowiska przerasta najśmielsze pojęcie!

Gigantyczna skala, potężne emocje

Paul Bettany wciela się w kinowym uniwersum Marvela w postać Visiona. Superbohater zadebiutował na dużym ekranie 3 lata temu, przy okazji „Czasu Ultrona”. Później Vision powrócił w „Wojnie bohaterów”. Aktor przyznaje jednak, że w życiu nie brał udziału w przedsięwzięciu o tak dużej skali. Zapytany o pracę na planie, odpowiedział:

To było chore! W filmie pojawiały się wielkie gwiazdy, lecz proces produkcji sprowadzał je do rangi numeru 36. Szaleństwo!

Dodatkowo Bettany opisał gigantyczną skalę realizacji największego widowiska MCU:

Budzę się i doskonale zdaję sobie sprawę, że kręcimy sceny na zupełnym pustkowiu. Trwają zdjęcia, zapuszczamy się w dół doliny. Zapamiętałem, że znajdowało się tam miasteczko, które teraz nagle znikło. Po chwili zrozumiałem – nie było żadnego miasta, to wszystko były przyczepy! Biorę czynny udział w realizacji filmów od 20 lat i w życiu nie widziałem czegoś tak dziwnego i olbrzymiego…

kadr z filmu „Avengers: Wojna bez granic”

Trzy iPody na cały świat

Reżyserami „Wojny bez granic” zostali bracia Russo. Twórczy duet zrealizował dla MCU „Zimowego Żołnierza” oraz „Wojnę bohaterów” – oba tytuły uchodzą za najdoskonalsze odsłony kinowego uniwersum Marvela. Czy podobny sukces uda im się powtórzyć przy okazji „Avengers 3”? Nie wiadomo, jednak twórcy odpowiednio zabezpieczyli scenariusz widowiska.

Jak donosi Bettany, skrypt „Avengers 3” posiadał wiele fałszywych scen:

W trakcie lektury scenariusza natrafiłem na kilka fałszywych scen. Zadzwoniłem do reżyserów, oni wyjaśnili mi znacznie tych sekwencji. Ich scenariusz wyciekł już trzy razy, zatem napisali wiele fałszywych scen. Tylko trzy iPady na całym świecie posiadały oryginalny skrypt.

„Avengers: Wojna bez granic” trafi na ekrany kin w maju bieżącego roku.

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce:

Zobacz również

Kliknij aby skomentować

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama

Polecane

Więcej z Newsy