Znajdź nas na

Newsy

Gotowi na uniwersum Jezusa? „Pasja 2” będzie najpotężniejszym sequelem w historii kina!

pasja 2, zmartwychwstanie, jezus, reżyser, mel gibson

Mel Gibson postanowił zrealizować kontynuację „Pasji”. Dziś o planach na film opowiedział odtwórca postaci Jezusa, Jim Caviezel. Jego zdaniem produkcja będzie najpotężniejszym sequelem w historii kina!

„Pasja” przez długi czas była najbardziej dochodowym tytułem z kategorią wiekową R (widowisko przeznaczone wyłącznie dla pełnoletniego odbiorcy). Przy budżecie w wysokości 30 mln $, film zarobił w kinach na całym świecie imponujące 611,9 mln $. Dziś wynik widowiska został pobity przez „Deadpoola” i „To”.

Kilka słów o „Pasji 2”

Szczegóły kontynuacji widowiska pozostają nieznane. Reżyserem projektu znów został Mel Gibson, a w postać Jezusa ponownie wcieli się Jim Caviezel. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że tytuł zostanie zrealizowany w języku aramejskim, łacińskim i hebrajskim, tak, jak miało to miejsce przy okazji „Pasji”.

Niedawno o przedsięwzięciu wypowiedział się Jim Caviezel:

To będzie najpotężniejszy sequel w historii kina. Nie wiem, jak Mel sobie z tym poradzi. Całokształt z pewnością wypadnie dobrze!

pasja 2, zmartwychwstanie, jezus, reżyser, mel gibson

Jodie Foster i Mel Gibson / fot. Pascal Le Segretain

„Zmartwychwstanie”

Produkcja zatytułowana została „Zmartwychwstanie”. Mel Gibson przekonuje jednak, że tytuł nie skupi się wyłącznie na tytułowym wydarzeniu:

Fabuła skupi się na obszernym zagadnieniu, zatem produkcja filmu zajmie nam około trzech lat. Zmartwychwstanie oznacza o wiele więcej, niż tylko tytułowe wydarzenie. Skupię się na historiach, towarzyszących powstaniu Jezusa ze zmarłych. Pokażę ludziom, co tak naprawdę oznacza termin zmartwychwstanie. Historia nie będzie opowiedziana chronologicznie – to byłoby nudne, ludzie mieliby wrażenie, jakby czytali Biblię.

Mel Gibson wyraźnie pragnie zaznaczyć własną interpretację Pisma Świętego, równocześnie zadowalając religijnych widzów, jak i wysublimowanych kinomanów.

Data powstania produkcji pozostaje nieznana.

pasja 2, zmartwychwstanie, jezus, reżyser, mel gibson

kadr z filmu „Pasja”

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce:

Zobacz również

Kliknij aby skomentować

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama

Polecane

Więcej z Newsy