Znajdź nas na

Newsy

Znakomity Charlie Kaufman będzie pracował dla Netflixa! Znamy szczegóły projektu

charlie kaufman, anomalisa, film, adaptacja, netflix

Twórca „Synekdochy, Nowy Jork” oraz „Anomalisy” zaangażowany został w nowy projekt Netflixa. Charlie Kaufman zaadaptuje powieść „I’m Thinking of Ending Things” Iaina Reida.

Książka stanowi debiut literacki autora. Fabuła skupia się na młodzieńcu, który zabiera swoją dziewczynę w romantyczną podróż. Kobieta ma po raz pierwszy spotkać się z rodzicami narzeczonego na zacisznej farmie. Sytuacja bierze w łeb, gdy młodzi natrafiają na przypadkowy objazd. Chłopak zostawia dziewczynę w opuszczonej szkole średniej – szanse na ucieczkę z budynku maleją z każdą minutą.

Charlie Kaufman zajmie się napisaniem i reżyserią produkcji. W trakcie realizacji projektu współpracował będzie z Anthonym Bregmanem – obaj filmowcy spotkali się wcześniej przy okazji „Wojny plemników”, „Zakochanego bez pamięci” oraz znakomitej „Synekdochy, Nowy Jork”.

Dodatkowo Kaufman pracuje obecnie nad adaptacją prozy SF dla młodzieży, znaną pod tytułem „Ruchomy chaos”.

Netflix gromadzi coraz więcej produkcji realizowanych przez znakomitych filmowców. Już w tym roku na platformę streamingową trafi „The Irishman” Martina Scorsese („Chłopcy z ferajny”), a w planach znajduje się musicalowy serial „The Eddy”, którego twórcą został Damien Chazelle („La La Land”).

charlie kaufman, anomalisa, film, adaptacja, netflix

kadr z filmu „Anomalisa”

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce:

Zobacz również

Kliknij aby skomentować

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama

Polecane

Więcej z Newsy