Znajdź nas na

Newsy

Podbił serca widzów „La La Landem” – teraz zrealizuje nowy projekt

damien chazelle, la la land, serial, apple, produkcja

Damien Chazelle podbił serca widzów „Whiplashem” oraz „La La Landem”. Teraz pracuje nad serialem dla Apple.

Apple wydaje się zdeterminowane, aby przyciągnąć uwagę odbiorców swoją usługą streamingową – w tym celu sięga po najsławniejsze hollywoodzkie nazwiska. Steven Spielberg („Szczęki”) pracuje nad serialem Amazing Stories. Z drugiej strony Apple realizuje produkcję komediową z udziałem aktorki Kristen Wiig („Druhny”).

Kolejnym znanym filmowcem, zaangażowanym w produkcję serialu dla Apple jest Damien Chazelle. Twórca napisze i wyreżyseruje każdy odcinek serii. Co ciekawe, producenci „La La Landu”, Jordon Horowitz i Fred Berger, również pomogą w pracach nad przedsięwzięciem. Szczegóły serialu pozostają nieznane. Wiadomo jedynie, że będzie to niezwykle innowacyjny tytuł.

Nie jest to pierwsza usługa streamingowa, która zaangażowała Chazelle’a do prac nad swoim kontentem. Twórca zrealizuje również musicalowy serial „The Eddy” dla Netflixa.

Tytuły Chazelle’a spotykają się z ciepłym przyjęciem za każdym razem, gdy twórca pisze i reżyseruje dany projekt. Zarówno „Whiplash”, jak i „La La Land” cieszyły się dużą popularnością na gali rozdania Oscarów, zgarniając kilka prestiżowych statuetek. Dodatkowo Chazelle jest autorem scenariusza „Cloverfield Lane 10”, „Wirtuoza” oraz… niesławnego „Ostatniego egzorcyzmu 2”.

damien chazelle, la la land, serial, apple, produkcja

Damien Chazelle i Ryan Gosling na planie „La La Landu” / fot. Dale Robinette

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce:

Zobacz również

Kliknij aby skomentować

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama

Polecane

Więcej z Newsy