Znajdź nas na

Newsy

Drżyjcie! „Dzieci kukurydzy” znów zbiorą krwawe żniwo [ZWIASTUN]

king, horror, stephen king, children of the corn, dzieci kukurydzy

Po długich miesiącach oczekiwania twórcy nareszcie zdecydowali się opublikować zwiastun najnowszej odsłony „Dzieci kukurydzy”. Niestety, tym razem luźna adaptacja prozy Kinga nie wygląda szczególnie zachęcająco.

„Dzieci kukurydzy” z 1984 roku stanowią adaptację opowiadania Stephena Kinga ze zbioru „Nocna zmiana”. O ile pierwsza część okazała się satysfakcjonującym horrorem z pogranicza okultystycznego nurtu, tak każda kolejna kontynuacja skutecznie popadała w coraz większe terytoria irracjonalności i kiczu. Fabuła franczyzy skupia się na miasteczku opanowanym przez dzieci – mordują one dorosłych w imię tajemniczego kultu.

Widowisko zostanie zrealizowane przez wytwórnię Dimensions. Studio od dłuższego czasu produkuje kolejne części „Hellraisera” oraz „Dzieci kukurydzy” – niestety, robi to szybko i niedbale, wyłącznie aby zachować sobie prawa do wskazanych franczyz. W ten sposób powstają niskobudżetowe filmy wątpliwej jakości, przeznaczone prosto na rynek DVD / VOD.

Zdjęcia do filmu rozpoczęto 2 kwietnia 2016 roku, co tym bardziej podważa jakość „Children of the Corn: Runaway” (bo tak zatytułowany został sequel). Dlaczego twórcy tak długo utrzymywali produkcję z dala od oczu ciekawskich fanów?

Zwiastun nie prezentuje się szczególnie obiecująco – ot, horror jakich wiele w koszach z wyprzedawanymi DVD. Zaprezentowane sceny korespondują z konwencją „Dzieci kukurydzy” z 1984 roku. Oto zapowiedź „Children of the Corn: Runaway”:

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce:

Zobacz również

Kliknij aby skomentować

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama

Polecane

Więcej z Newsy