Znajdź nas na

Newsy

Nowe zło czyha na bohaterów „Stranger Things”! Z kim zmierzą się w 3. sezonie?

stranger things, serial, potwór, zło, nastka, zagrożenie

Dla wszystkich, którzy uważali 2. sezon „Stranger Things” za wtórny i powtarzalny, twórcy serialu posiadają dobrą informację – w kolejnych epizodach Nastka, Will i reszta ekipy stawi czoła zupełnie nowemu wrogowi!

„Stranger Things” kumuluje nostalgię za popkulturą lat 80., łącząc wymogi kina nowej przygody spod znaku Spielberga z konwencją powieści Stephena Kinga. Bohaterowie produkcji stanowią kolekcję przepysznych klisz, odważnie stawiających czoła nieznanemu złu z innego wymiaru.

Czy podobna konwencja zachowana zostanie w 3. sezonie serii?

stranger things, serial, potwór, zło, nastka, zagrożenie

kadr z serialu „Stranger Things”

Kogo pokonała dotąd Nastka?

W pierwszym sezonie „Stranger Things” zagrożenie dla mieszkańców Hawkins stanowił złośliwy Demogorgon, przybyły z innego wymiaru. Po długich bojach pokonała go Nastka, używając mocy telekinezy.

Warto zauważyć, że potwory posiadają w serialu nazwy zapożyczone z klasycznych, analogowych gier RPG oraz innych tekstów popkultury. Idąc tym tropem, w 2. sezonie produkcji bohaterowie walczyli ze złowrogim Łupieżcą Umysłu, mającym pod swoją kontrolą pomniejsze istoty. Te ochrzczone zostały przez Dustina mianem Demo-Dogów. Pomimo iż Nastka znów zwycięża bestiariusz przybyły z innego wymiaru, ostatnia scena sugeruje, że Łupieżca wciąż czyha na protagonistów „Stranger Things”.

stranger things, serial, potwór, zło, nastka, zagrożenie

kadr z serialu „Stranger Things”

Dziwne rzeczy w 3. sezonie

Producent wykonawczy serialu, Shawn Levy, zapytany został o dalsze losy bohaterów produkcji – czy jedna z postaci poniesie konsekwencje walki z Łupieżcą Umysłu. Oto, co twórca miał do powiedzenia:

Można tak zakładać, jednak to nie skończyłoby się dobrze… Tym razem będziemy mieli do czynienia z zupełnie nowym zagrożeniem.

Levy zdradził również inny, kluczowy motyw 3. sezonu „Stranger Things”, dotyczący postaci Willa:

Damy mu trochę odsapnąć. Nie będziemy igrać z życiem Willa przez trzeci sezon z rzędu. Naturalnie, będzie zaangażowany w wydarzenia, jednak nie wykreujemy z niesamowitego Noah Schnappa kolejnej ofiary.

Widzowie będą mogli zatem przyjrzeć się Willowi z zupełnie nowej perspektywy. Ofiara międzywymiarowej działalności tym razem pomoże swoim przyjaciołom w walce z tajemniczym zagrożeniem.

stranger things, serial, potwór, zło, nastka, zagrożenie

kadr z serialu „Stranger Things”

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce:

Zobacz również

Kliknij aby skomentować

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama

Polecane

Więcej z Newsy