Znajdź nas na

Newsy

„Nowi Mutanci” będą… horrorem dla 12-latków!

Nadchodzący spin-off franczyzy X-Men dostał kategorię wiekową PG-13. Twórca zapowiedział jednak, że będzie to najmocniejszy film przeznaczony dla nieletniej widowni, jaki kiedykolwiek ujrzał światło dzienne.

„Nowi Mutanci” pierwotnie mieli trafić na ekrany kin w kwietniu bieżącego roku. Wytwórnia Fox zdecydowała się na dokrętki, wskutek czego produkcja zadebiutuje dopiero w lutym 2019 roku. Powód? W sieci krążą pogłoski, iż widzowie uczestniczący w próbnych pokazach uznali film za zbyt mało straszny.

Twórcy opublikowali dotąd jeden zwiastun widowiska. Uwypuklał on konwencję grozy produkcji – niestety, finalna wersja okazała się nie przerażać odbiorców. Reżyser „Nowych Mutantów”, Josh Boone, podkreśla, że groza dopiero nastanie:

To będzie najmocniejszy film PG-13, jaki kiedykolwiek ujrzał światło dzienne. Produkcja stanie się mrocznym horrorem, posiadającym jednak emocjonalny rdzeń. Chcemy przerazić cię oraz sprawić, abyś płakał.

nowi mutanci, x-men, PG-13, horror, film, superbohater

kadr z filmu „Nowi Mutanci”

Produkcja nie będzie klasycznym kinem superbohaterskim. Wytwórnia Fox nie boi się ryzyka, jeśli chodzi o innowacyjną zabawę znanymi motywami z komiksów Marvela. Podobnie, jak „Deadpool” i „Logan”, także „Nowi Mutanci” nie spełniają wymogów klasycznego kina superbohaterskiego. Najnowsza wypowiedzieć Boone’a wskazuje, że bohaterom filmu będzie daleko do innych postaci z uniwersum X-Men:

W moim filmie nie będzie kostiumów – ten szczegół tworzy znaczącą różnicę w stosunku do innych filmów o superbohaterach. Bohaterowie „Nowych Mutantów” nie mogliby uczęszczać do Instytu Xaviera – są zbyt popieprzeni! W przeszłości zabijali ludzi – czasem umyślnie, innym razem nieświadomie.

Fabuła produkcji skupi się na 5 Mutantach, trzymanych wbrew swojej woli w tajnym ośrodku badawczym. Są nimi:

  • Roberto De Costa aka Sunspot (w tej roli Henry Zaga) – potrafiący przewodzić energię słoneczną;
  • Dani Moonstar aka Mirage (Blu Hunt) – Indianka, posiadająca moc telepatii;
  • Ilya Rasputin aka Magik (Anya Taylor-Joy) – siostra Colossusa, posiadająca moc teleportacji;
  • Sam Guthrie aka Cannonball (Charlie Heaton) – posiadający zdolność do fizycznego wytwarzania energii termo-chemicznej i uwalniania jej ze skóry, dzięki czemu potrafi m.in. latać;
  • Rahne Sinclair aka Wolfsbane (Maisie Williams) – mogąca transformować się w wilka.

Ich opiekunem została doktor Cecilia Reyes (Alice Braga).

nowi mutanci, x-men, PG-13, horror, film, superbohater

„Nowi Mutanci” / fot. materiały prasowe

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce:

Zobacz również

Kliknij aby skomentować

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama

Polecane

Więcej z Newsy