Znajdź nas na

Newsy

Alternatywna kontynuacja „Halloween” mogła zostać najgorszym horrorem w historii kina!

halloween, horrror, michael myers, kino grozy, kontynuacja, fabuła, historia, film

Franczyza kina grozy, zapoczątkowana przez Johna Carpentera w 1978 roku doczekała się dziesięciu odsłon. Niestety, większość z nich została skrytykowana przez fanów. Jeśli jednak wydaje się Wam, że „Halloween: Resurrection” to największy upiór z szafy całego cyklu, uwierzcie – mogło być jeszcze gorzej!

„Resurrection” został wyprodukowany w 2002 roku. Wcześniej miano najgorszej odsłony serii przypadało „Halloween 6: Przekleństwu Michaela Myersa” – produkcja zdradzała przeszłość mordercy w białej masce, wskazując, że piecze nad nim sprawowała… sekta! Nic dziwnego, że po premierze horroru w 1995 roku, twórcy zdecydowali się na anulowanie cyklu (kolejnym tytułem marki stało się „Halloween – 20 lat później” – alternatywna kontynuacja drugiej części).

halloween, horrror, michael myers, kino grozy, kontynuacja, fabuła, historia, film

kadr z filmu „Halloween II” (2009)

„HALLOWEEN 666”

Jak się okazuje, pomysł na „Przekleństwo Michaela Myersa” nie jest tak irracjonalny, jak pierwsze plany na fabułę szóstej odsłony cyklu.

Oryginalny scenariusz produkcji napisał Phil Rosenberg. Jego historia zatytułowana została „Halloween 666: The Origin”. Fabuła produkcji skupiała się na reporterce, która zamierza zrealizować reportaż o Myersie. Musi się spieszyć – mieszkańcy Haddonfield postanawiają świętować pierwsze Halloween od kilku lat. W filmie pojawiał się podobny twist, co w drugiej odsłonie cyklu – protagonistka okazywała się siostrą tytułowego mordercy.

Wraz z rozpoczęciem obchodów Halloween, do Haddonfield przybywa Myers. Jego morderczy szał wydaje się szczególnie specyficzny – zabójca m.in. wpycha szczura do gardła jednego z nastolatków; innego topi w piwnym bongo.

Najgłupszym aspektem fabuły staje się wyjaśnienie pochodzenia Myersa. Twórcy każą wkroczyć bohaterom produkcji w wirtualną rzeczywistość – z jej pomocą wizualizują sobie piekło. Widzą, jak któryś ze starożytnych bogów rzuca klątwę na ród Myersów.

halloween, horrror, michael myers, kino grozy, kontynuacja, fabuła, historia, film

kadr z filmu „Halloween II” (1981)

HALLOWEEN 2018

W tym roku na ekrany kin trafi najnowsza odsłona serii „Halloween”. Odpowiada za nią studio Blumhouse Productions, które wcześniej wyprodukowało m.in. „Sinistera”, „Naznaczonego”, „Uciekaj!” oraz „Śmierć nadejdzie jutro”. Kino grozy, produkowane przez Jasona Bluma, zazwyczaj spotyka się z ciepłym przyjęciem ze strony fanów i krytyków. Fabuła horroru z pewnością nie będzie tak irracjonalna, jak wspomniane wyżej „Halloween 666”.

Widowisko po raz czwarty zrestartuje całą franczyzę. Tegoroczne „Halloween” będzie bezpośrednią kontynuacją horroru z 1981 roku. W filmie pojawi się Jamie Lee Curtis – znana siostra Michaela Myersa, którą nieposłuszny brat ścigał w czterech odsłonach serii (ostatecznie dopada ją w „Resurrection” – na szczęście twórcy postanowili zapomnieć o tym rozwiązaniu).

W proces powstania filmu zaangażował się sam John Carpenter – wcześniej, jego współpraca z „Halloween” zakończyła się na trzeciej części, „Sezonie czarownic”.

Widowisko trafi na ekrany kin 19 października bieżącego roku.

halloween, horrror, michael myers, kino grozy, kontynuacja, fabuła, historia, film

kadr z filmu „Halloween II” (2009)

ZOBACZ INNE ARTYKUŁY O PODOBNEJ TEMATYCE:

Zobacz również

Kliknij aby skomentować

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama

Polecane

Więcej z Newsy