Znajdź nas na

Newsy

Co dalej z „Piłą”? Znamy informacje, dotyczące 9. odsłony serii

piła, jigsaw, piła 9, horror, film

„Piła” to jedna z najpopularniejszych serii kina grozy. Po 7 latach nieobecności na dużym ekranie, w zeszłym roku zadebiutowała ósma część cyklu. Jak się okazuje, w planach twórców wciąż znajduje się „Piła 9”!

Pierwsza odsłona serii zadebiutowała w 2004 roku, stając się gigantycznym hitem. Film, przy budżecie 1,2 mln $, zarobił w kinach na całym świecie imponująca sumę 104 mln $. Powstanie kontynuacji było tylko kwestią czasu. W latach 2005-2010 halloweenową tradycją stały się premiery kolejnych części franczyzy.

„Piła”, choć obrzucana błotem przez krytyków, cieszyła się dużą popularnością wśród fanów. Ubiegłoroczna premiera „Dziedzictwa” dała twórcom jasno do zrozumienia, że miłośnicy krwawej serii wciąż wykazują zainteresowanie franczyzą. Widowisko zarobiło 102,8 mln $, podczas gdy koszt jego realizacji wyniósł 10 mln $.

Dziś portal Bloody Disgusting doniósł, że już wkrótce studio Twisted Pictures rozpocznie prace nad „Piłą 9”. Według wstępnych założeń, bracia Spierig nie staną za sterami widowiska (wczesniej wyreżyserowali „Piłę: Dziedzictwo”).

Jednego możemy być pewni – Tobin Bell znów powróci do roli psychopatycznego Jigsawa. Aktor zagrał w każdej odsłonie franczyzy. Byłoby dziwne, gdyby kolejna część obeszła się bez uwzględnienia jego nazwiska w obsadzie produkcji.

Studio Twisted Pictures nie wydało jeszcze oficjalnego oświadczenia w sprawie realizacji filmu.

piła, jigsaw, piła 9, horror, film

kadr z filmu „Piła”

ZOBACZ INNE ARTYKUŁY O PODOBNEJ TEMATYCE:

Zobacz również

Kliknij aby skomentować

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama

Polecane

Więcej z Newsy