Znajdź nas na

Newsy

Daredevil w kinowym uniwersum Marvela! Klocki LEGO znów zdradzają markę

daredevil, superbohater, serial, LEGO

Kilka tygodni temu informowaliśmy Was o pojawieniu się zestawów klocków LEGO z serii Marvela, które zdradziły pewne wątki „Avengers: Wojna bez granic”. Dziś zabawka przedstawia kolejny znakomity easter-egg – tym razem związany z postacią Daredevil.

Choć serial „Daredevil” znajduje się w uniwersum Marvela, nie wydaje się, aby niewidomy superbohater stanął kiedyś u boku Avengers na dużym ekranie. Tytuł produkowana jest przez Netflixa z myślą o subskrybentach platformy streamingowej. Wraz z „Jessicą Jones”, „Iron Fistem”, „Lukiem Cagem” i „Punisherem”, Daredevil kreuje swój własny półświatek superbohaterski, skupiony na obrońcach Nowego Jorku. Czasem tylko w którymś ze wspomnianych seriali pojawia się wzmianka o wydarzeniach z MCU.

„Daredevil” realizowany jest z myślą o dorosłym odbiorcy. W serialu dominuje przemoc oraz bluzgi – sama fabuła również nie współgra z konwencją założoną przez kinowe produkcje uniwersum Marvela. Niemal niemożliwym jest udział herosa w którymś z tytułów MCU. Czy aby na pewno?

daredevil, superbohater, serial, LEGO

kadr z serialu „Daredevil”

DAREDEVIL W MCU!

Zestaw klocków LEGO The Battle in the Sanctum Sanatorum przedstawia nowojorską ulicę, na której toczona jest walka między superbohaterami a złoczyńcami. Znajduje się na niej stojak na gazety z uwidocznionym numerem New York Bulletin (czasopisma, dla którego pisze Karen Page). Można nawet odczytać nagłówek numeru: Zbrodnia występuje na ulice. Zdjęcie przedstawia samego Daredevila przebranego w kostium.

Choć w „Wojnie bez granic” pojawią się wszyscy bohaterowie kinowego uniwersum Marvela, nie wydaje się, aby Daredevil zasilił ich szeregi. Podobnie zresztą pominięte zostaną postacie z innego serialu, związanego z franczyzą – mowa naturalnie o „Agentach T.A.R.C.Z.Y.”.

To klasyczny easter-egg, w którym przedstawiciele koncernu LEGO puszczają oczko fanom komiksów i produkcji Marvela. Same zestawy klocków nigdy nie były bardzo wiarygodne względem filmów. Przy okazji premiery „Iron Mana 3” w sklepach pojawił komplet, oferujący tytułowego superbohatera walczącego z Mandarynem za pomocą… buggy’ego uzbrojonego w miotacz ognia!

NADZIEJA UMIERA OSTATNIA

Odtwórca postaci Daredevila zapytany został o możliwość cross-overu z Avengers niezliczoną ilość razy. Charlie Cox przestał podchodzić do sprawy na poważnie, bawiąc się oczekiwaniami fanów. W zeszłym miesiącu stwierdził:

Nie mogę odpowiedzieć na Wasze pytanie. To sekret.

Dwa lata temu aktor otwarcie przyznawał się do chęci zadebiutowania na dużym ekranie. Nawet wtedy liczył się jednak z poziomem nierealności tego marzenia:

Te wszystkie easter-eggi ekscytują mnie. Niestety, ani Elden, ani ja nie zostaliśmy zaproszeni na rozmowy w sprawie udziału w MCU. Zanim nie odbędziemy dyskusji z odpowiednimi osobami, nie mamy nawet na co liczyć.

O wiele bardziej bezpośrednia okazała się odtwórczyni Jessici Jones, Melissa Rosenberg. Zapytana o rolę Defenders w „Wojnie bez granic”, aktorka odpowiedziała:

Definitywnie: żadna.

„Avengers: Wojna bez granic” trafi na ekrany kin już w maju bieżącego roku.

daredevil, superbohater, serial, LEGO

materiały prasowe „The Defenders”

ZOBACZ INNE ARTYKUŁY O PODOBNEJ TEMATYCE:

Zobacz również

Kliknij aby skomentować

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama

Polecane

Więcej z Newsy