Znajdź nas na

Newsy

Autor komiksów „The Walking Dead” broni decyzji twórców serialu

the walking dead, robert kirkman, śmierć, carl, twórcy, serial

Robert Kirkman to znany scenarzysta komiksów. Najwięcej sławy przyniósł mu cykl „The Walking Dead”, na podstawie którego powstał później słynny serial. Niedawno autor zajął stanowisko w sprawie kontrowersyjnej decyzji twórców 8. sezonu produkcji. UWAGA! MATERIAŁ ZAWIERA SPOILERY.

Twórcy serialu zasłynęli z brutalnej eksterminacji bohaterów tytułu – zwłaszcza ostatnie sezony poskutkowały gwałtownym wyszczupleniem się protagonistów franczyzy. Finał połowy 8. sezonu „The Walking Dead” kończy ugryzienie Carla (Chandler Rigg) przez szwędacza. W uniwersum żywych trupów na taką ranę nie ma lekarstwa. Zwłaszcza, że zombie ugryzł syna Ricka w tułów.

Bohater towarzyszył publiczności od pierwszego epizodu franczyzy. Nic dziwnego, że jego śmierć wywołała gigantyczny skandal w środowiskach fanowskich. Miłośnicy serialu gwałtownie skrytykowali decyzję twórców – w sieci powstała nawet petycja, mająca na celu usunięcie showrunnera, Scotta Gimple’a, z obejmowanego stanowiska.

Kontrowersje związane ze śmiercią Carla poskutkowały usunięciem Gimple’a ze stanowiska showrunnera. Twórca obejmie piecze nad całym uniwersum franczyzy, w której skład wchodzi „The Walking Dead” oraz spin-off „Fear the Walking Dead”. Miejsce Gimple’a zajęła Angela Kang – scenarzystka, pracująca na serią od 2011 roku.

the walking dead, robert kirkman, śmierć, carl, twórcy, serial

kadr z serialu „The Walking Dead”

KIRKMAN WIEDZIAŁ O WSZYSTKIM!

W 6. sezonie Carl nabawił się groźnego urazu – w wyniku postrzału z pistoletu stracił oko. Udało mu się przetrwać, a w kolejnych odcinkach towarzyszył już ojcu w walce z antagonistami oraz hordami żywych trupów. Niestety, o ile Carl okazał się odporny na broń palną, tak nic nie uchroniło go przed śmiertelnym pogryzieniem przez zombie.

Robert Kirkman wystąpił w obronie Scotta Gimple’a. Wyznał, że decyzja o uśmierceniu bohatera zrodziła się w wielkich bólach i wątpliwościach:

Wydaje mi się, że Scott po raz pierwszy przedstawił mi decyzję o zabiciu postaci Carla blisko rok temu. Początkowo nie byłem przekonany do tak ważnego i kontrowersyjnego motywu. Doznałem lekkiego wstrząsu. Przekonałem się do jego decyzji dopiero wtedy, gdy przedstawił mi swoje długoterminowe plany – śmierć postaci znacząco wpłynie na dalsze losy serialu.

Dodatkowo scenarzysta komiksów i producent wykonawczy „The Walking Dead” wydał się zadowolony z gwałtownej reakcji fanów na ukazane zdarzenia:

Zdaję sobie sprawę, że wielu internautów zmartwiło się tym wątkiem – taka reakcja była zgodna z naszymi planami. Nigdy nie powinniśmy się cieszyć ze śmierci któregoś z bohaterów. Musimy obawiać się o dalsze losy protagonistów produkcji, zastanawiać się nad przyszłością serii oraz martwić się kolejnymi zwrotami fabuły. Obecna sytuacja pokazuje, jak wielu widzów zaangażowało się w serial. Teraz musimy udowodnić, że śmierć Carla była opłacalną decyzją – wszystko leży w rękach kolejnych epizodów „The Walking Dead”.

the walking dead, robert kirkman, śmierć, carl, twórcy, serial

kadr z serialu „The Walking Dead”

„THE WALKING DEAD” ZNACZY EKSTERMINACJA

Ostatnimi czasy serial zbiera krwawe żniwo. W walce z Neganem zginęli m.in. Glenn (Steven Yeun), Abraham (Michael Cudlitz) oraz Sasha (Sonequa Martin-Green). Kolejni aktorzy zaczęli bać się o swoich bohaterów. W jednym z wywiadów odtwórca postaci Daryla, Norman Reedus, wyznał, że pragnąłby przetrwać do samego końca serialu:

Uwielbiam występować w „The Walking Dead”! Mógłbym robić to do końca emisji serialu. Produkcja stała się częścią mojego życia, chciałbym zaklepać sobie miejsce w kolejnych sezonach. Rozpocząłem ten serial i chcę go zakończyć. To nie jest film, którego metraż zamyka się w przeciągu półtora godziny. Od dziewięciu lat ludzie obserwują, jak starzeję się wraz z Andym i Melissą. Widzieliście, jak siwieje mi broda! Nigdy nie pracowałem nad przedsięwzięciem, w trakcie którego publiczność obserwowałaby starzenie się aktora. Taka okazja nie trafia się często.

Produkcja powróci na stację AMC pod koniec lutego. Wiadomo, że światło dzienne ujrzy również 9. sezon serialu.

the walking dead, robert kirkman, śmierć, carl, twórcy, serial

kadr z serialu „The Walking Dead”

ZOBACZ INNE ARTYKUŁY O PODOBNEJ TEMATYCE:

Zobacz również

Kliknij aby skomentować

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama

Polecane

Więcej z Newsy