Znajdź nas na

Newsy

„Cyborg” nie umarł – on dopiero się narodzi!

cyborg, dc, fabuła, film, kinowe uniwersum DC, superbohater

W kinowym uniwersum DC panuje chaos. Kolejne projekty powstają w umysłach twórców, zastępując poprzednie widowiska – brak tu chronologii czy odgórnie ustalonego kontinuum. Ciężko obecnie stwierdzić, który z zapowiedzianych tytułów faktycznie trafi na ekrany kin, a który został spisany na straty. Wszystko wskazuje na to, że „Cyborg” ma jeszcze szansę ujrzeć światło dzienne.

W postać mechanicznego superbohatera wciela się Ray Fisher. Dotąd mogliśmy podziwiać jego występ w „Lidze Sprawiedliwości” oraz w krótkiej scenie „Batmana v Supermana”. Na temat autonomicznego filmu, poświęconego superbohaterowi wypowiedział się jego ekranowy ojciec, Joe Morton. Odtwórca postaci rodzica i naukowca zdradził, że „Cyborg” wciąż posiada realne szanse na realizację. Uchylił również rąbka tajemnicy na temat fabuły projektu:

Z tego, co mi wiadomo, powstanie film o Cyborgu. Fabuła skupi się na naszych relacjach, rodzinie, procesie w trakcie którego stał się półczłowiekiem-półmaszyną itd. Uważam, że to bardzo ciekawe przedsięwzięcie. Nie ma wielu czarnoskórych superbohaterów w jego wieku (jeśli jacyś w ogóle istnieją). Jego przypadek jest zresztą o tyle interesujący, że nie posiada on żadnego pseudonimu ani kostiumu. Cały czas jest sobą. To wspaniała alegoria, obrazująca realia czarnoskórych mieszkańców Stanów Zjednoczonych.

Twórcy oferują zatem historię narodzin superbohatera, którą w znacznym stopniu poznaliśmy przy okazji ostatniej odsłony kinowego uniwersum DC.

cyborg, dc, fabuła, film, kinowe uniwersum DC, superbohater

Ezra Miller (Flash) oraz Ray Fisher (Cyborg) / fot. Kevin Winter

Proces realizacji „Ligi Sprawiedliwości” przebiegał bardzo chaotycznie – w połowie prac zwolniono dotychczasowego reżysera, Zacka Snydera, a jego miejsce zajął Joss Whedon. Dodatkowo Morton nie przywykł do prac na planie wysokobudżetowych blockbusterów (jego największe hity to „Speed: Niebezpieczna prędkość” oraz „Terminator 2”). Mimo wszystko aktor pozytywnie wypowiedział się o atmosferze na planie:

Chętnie powrócę w innej odsłonie kinowego uniwersum DC, aby znów przebywać w pobliżu Zacka Snydera i Jossa Whedona. Przyglądanie się ich pracy, dzielenie planu z innymi aktorami oraz postaciami – to wszystko okazało się znakomitą zabawą. Realizacja „Ligi” kontrastowała również z moimi ówczesnymi przedsięwzięciami: zakończyłem „Skandal”, a po zdjęciach do widowiska DC wyjechałem na plan „Turn Me Loose” – realistycznej produkcji o Dicku Gregorym, która pozwoliła mi zejść na ziemię.

Dodatkowo studio DC Films posiada plany na: „Legion Samobójców 2”, „Flashpoint” (film o Flashu), „Batmana”, „Nightwinga”, „Harley Quinn & Jokera”, „Wonder Woman 2”, „Gotham City Sirens” oraz „Shazama!”. Niektóre ze wspomnianych tytułów mają już dobraną obsadę oraz twórców – inne widnieją wyłącznie na papierze. Które faktycznie ujrzą światło dzienne? Tego nie wiedzą prawdopodobnie nawet przedstawiciele DC Films oraz Warner Bros.

cyborg, dc, fabuła, film, kinowe uniwersum DC, superbohater

kadr z filmu „Liga Sprawiedliwości”

ZOBACZ INNE ARTYKUŁY O PODOBNEJ TEMATYCE:

Zobacz również

Kliknij aby skomentować

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama

Polecane

Więcej z Newsy