Znajdź nas na

Newsy

„Gambit” traci reżysera! To już trzeci twórca, który odchodzi z projektu

walt disney, gambit, x-men, film, reżyser gore verbinski

Produkcja z uniwersum X-Men napotkała kolejną przeszkodę na swojej drodze – z przedsięwzięcia odszedł dotychczasowy reżyser, Gore Verbinski („Piraci z Karaibów. Klątwa Czarnej Perły”). Problem polega na tym, że „Gambit” już w lutym miał wejść na plan zdjęciowy…

Powody odejścia Verbinskiego od projektu pozostają nieznane. Twórcy ogłosili, że problem polegał na błędnym rozplanowaniu wspólnych harmonogramów. Niestety, to trzeci reżyser, który wycofał się z projektu. Możliwe, że problem leży po zupełnie innej stronie…

Channing Tatum („21 Jump Street”) od dłuższego czasu stara się zrealizować „Gambita”. Widowisko skupi się na losach tytułowego Mutanta, w którego wcieli się wspomniany aktor. Według wstępnych pogłosek, konwencja filmu osadzona została w nurcie heist movie – produkcji opowiadających o spektakularnych włamaniach. Dzięki sukcesowi „Deadpoola” i „Logana” studio Fox zgodziło się na realizację „Gambita”, niestety, reżyserzy wyraźnie omijają ten projekt.

walt disney, gambit, x-men, film, reżyser gore verbinski

Gore Verbinski na planie „Klątwy Czarnej Perły” / fot. Walt Disney Studios

Pierwszym twórcą widowiska miał zostać Rupert Wyatt („Geneza planety małp”). Po jego odejściu, stanowisko reżysera przypadło Dougowi Limanowi („Na skraju jutra”) – spędził on długie rozmowy w ramach przygotowania się do prac nad filmem. Ostatecznie opuścił ekipę realizacyjną. Ostatnim twórcą, branym pod uwagę pozostał Gore Verbinski – również do czasu.

Scenariusz widowiska napisał Josh Zetumer. U boku Channinga Tatuma wystąpi Lizzy Caplan („Masters of Sex”).

Gambit poprzez kontakt fizyczny potrafi ładować materię nieożywioną energią kinetyczną, co sprawia, że przy uderzeniu naładowany przedmiot eksploduje. Atrybutami Mutanta stał się kij oraz talia kart, którymi rzuca z doskonałą precyzją.

walt disney, gambit, x-men, film, reżyser gore verbinski

kadr z filmu „Świat w płomieniach”

ZOBACZ INNE ARTYKUŁY O PODOBNEJ TEMATYCE:

Zobacz również

Kliknij aby skomentować

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama

Polecane

Więcej z Newsy