Znajdź nas na

Newsy

Złote Globy 2018: Co Tommy Wiseau chciał powiedzieć ze sceny?

złote globy, wiseau, the room, the disaster artist

Jedną z największych atrakcji tegorocznej Gali wręczenia Złotych Globów było wkroczenie na scenę samego Tommy’ego Wiseau. Reżyser „The Room” pragnął przemówić do mikrofonu, lecz gwałtownie przeszkodził mu w tym James Franco. Dziś dowiedzieliśmy się, co Tommy miał na myśli.

Choć „The Disaster Artist” nie został doceniony Złotym Globem w kategorii najlepszej komedii lub musicalu, James Franco zgarnął zasłużoną statuetkę dzięki wykreowanej przez siebie postaci Tommy’ego Wiseau. Na ceremonię zaproszony został prawdziwy katastrofalny artysta, spełniając tym samym jedno ze swoich największych marzeń. Kolejną atrakcję zaserwował mu James Franco, pozwalając wejść twórcy na scenę w trakcie odbierania Złotego Globu.

Tommy Wiseau stanął twarzą twarz z całym światem na scenie jednej z najważniejszych imprez środowiska filmowców.

złote globy, wiseau, the room, the disaster artist

Złote Globy 2018 / fot. Variety

TRZY SŁOWA

Trudno orzec, kto mógł być szczęśliwszy – Wiseau czy Franco. Prawdą jest, że był to czas przeznaczony dla aktora – z czystej uprzejmości zaprosił on obiekt swojej inspiracji na scenę, znając jego najskrytsze marzenia. Trzymał jednak rękę na pulsie. Gwałtownie zablokował Wiseau, gdy ten pragnął przemówić do mikrofonu.

Na świat opadła aura tajemnicy. Jakie słowa cisnęły się na język katastrofalnemu artyście w trakcie najważniejszej chwili jego życia?

Magazynowi Rolling Stones udało się dopaść Tommy’ego. Twórca wyznał, co pragnął przekazać światu w trakcie ceremonii wręczenia Złotych Globów. Pomimo niestereotypowego myślenia reżysera, scenarzysty, aktora oraz producenta „The Room”, wyraźnie czuć bagaż emocjonalny, którym przesiąknięta została jego wypowiedź:

Jeśli ludzie będą się kochali, świat stanie się piękniejszym miejscem. Zobaczcie „The Room”, bawcie się i cieszcie się życiem. AMERICAN DREAM ISTNIEJE.

złote globy, wiseau, the room, the disaster artist

kadr z filmu „The Disaster Artist”

KATASTROFALNY ARTYSTA

„The Disaster Artist” to słodko-gorzkie kino o potrzebie pogoni za pasją oraz męskiej przyjaźni. Równocześnie James Franco (sprawujący rolę reżysera, producenta oraz odtwórcy tytułowej postaci) ukazuje historię powstania „The Room” – tytułu okrzykniętego mianem najgorszego filmu w historii kina.

Tommy Wiseau pragnął podbić Hollywood – amerykański przemysł filmowy po raz kolejny udowodnił, jak bardzo potrafi być nieprzewidywalny. Początkowa klęska katastrofalnego artysty po kilkunastu latach przerodziła się w gigantyczny sukces. O pojawieniu się na scenie w trakcie rozdania Złotych Globów marzy każdy twórca kina niezależnego.

„The Disaster Artist” trafi na ekrany polskich kin 9 lutego.

złote globy, wiseau, the room, the disaster artist

kadr z filmu „The Disaster Artist”

ZOBACZ INNE ARTYKUŁY O PODOBNEJ TEMATYCE:

Zobacz również

Kliknij aby skomentować

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama

Polecane

Więcej z Newsy