Znajdź nas na

Newsy

Stephen King zdradza wpływ swojej prozy na serial „Stranger Things”

stephen king, proza, książki, stranger things, to

Twórcy „Stranger Things” nie kryją się z bezgranicznym uwielbieniem popkultury lat 80. Wśród głównych inspiracji, bracia Duffer przywołują ikoniczne tytuły Stevena Spielberga oraz prozę Stephena Kinga. Niedawno autor powieści grozy zdradził, w jaki sposób widzi on wpływ swojej literatury na fabułę serialu.

Rok 2017 okazał się najlepszym okresem w historii adaptacji dzieł niekwestionowanego Mistrza Grozy. Serca widzów podbiła nowa wersja „To”, okazując się jednym z największych hitów letniego sezonu blockbusterów. Na Netflixie pojawiły się z kolei dwa filmy, powstałe na bazie prozy Stephena Kinga, zbierające pozytywne recenzje ze strony fanów i krytyków. Jakby tego było mało, na platformę streamingową trafił również 2. sezon „Stranger Things” – tutaj również twórcy nie kryli się z inspiracjami, zaczerpniętymi z książek popularnego pisarza.

stephen king, proza, książki, stranger things, to

kadr z serialu „Stranger Things”

W ostatnim wywiadzie Stephen King podsumował 2017 rok. Równocześnie opowiedział o swoich planach na zbliżające się miesiące.

Wśród pytań nie mogło zabraknąć kwestii „Stranger Things” oraz „To”. Pisarz zapytany został, czy sukces pierwszego sezonu popularnego serialu wpłynął na pozytywne przyjęcie widowiska o morderczym clownie. Oto, co King miał do powiedzenia:

„Stranger Things” mogło przyczynić się do sukcesu „To”. Rozpatrywałbym to jednak jako związek kazirodczy – wiele elementów serialu przypomina mi rzeczy, które dotychczas napisałem. Naturalnie, historia o grupie dzieciaków, walczących z nadprzyrodzonym złem, trafia do odbiorców. Poza tym twórcy ukazali protagonistów w pozytywnym świetle, co nie zdarza się często w kinie grozy.

Stephen King zdradził w mediach społecznościowych swój stosunek do „Stranger Things” – pisarz jest wielkim miłośnikiem produkcji. 2. sezon serialu zobaczył w ciągu kilku dni, zaraz po jego październikowej premierze.

Data premiery 3. sezonu „Stranger Things” pozostaje nieznana. Możliwe, że serial ujrzy światło dzienne w okolicach tegorocznego Halloween.

stephen king, proza, książki, stranger things, to

kadr z filmu „To”

ZOBACZ INNE ARTYKUŁY O PODOBNEJ TEMATYCE:

Zobacz również

Kliknij aby skomentować

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama

Polecane

Więcej z Newsy