Znajdź nas na

Newsy

Kompleksy Ridleya Scotta: seria „Obcego” powinna dorównać „Gwiezdnym Wojnom”!

Lata 60. i 70. to złota era gatunku fantastyczno-naukowego. Światło dzienne ujrzała wtedy franczyza „Gwiezdnych Wojen”, „Star Trek” oraz „Doktor Who”. W tej samej kategorii Ridley Scott postawiłby „Obcego” – niedawno reżyser opowiedział o swoich kompleksach.

Kilka dekad temu Scott posiadał smykałkę do tworzenia kina SF (niestety, jego finezja umarła wraz z premierą „Prometeusza”). W 1982 roku reżyser zrealizował „Łowcę Androidów”, a kilka lat wcześniej wykreował franczyzę poświęconą najniebezpieczniejszemu kosmicie we wszechświecie. „8. pasażer Nostromo” trafił na ekrany kin w 1979 roku, z miejsca wpisując się w świadomość globalnego odbiorcy.

Dziś Ridley Scott czuje żal, że pomimo licznych komiksów, gier czy kontynuacji, marka „Obcego” nigdy nie dorównała innym cyklom SF z nurtu space oper. Równocześnie twórca zaczął snuć plany nad ewolucją Xenomorpha (czym dostatecznie zdążył rozjuszyć już fanów):

„Obcy” jest tak samo popularny, jak „Gwiezdne Wojny” czy „Star Trek” – nie ma najmniejszego powodu, by kwestionować ten pogląd. Moim kolejnym krokiem w stronę kontynuacji franczyzy, będzie ewolucja tytułowego monstra. Możliwe, że zmienię coś innego. Xenomorph musi doczekać się ewolucji – to najlepszy potwór, jaki kiedykolwiek powstał.

Wygląda na to, że Scott porzucił już plany na usunięcie z franczyzy potwora i skupieniu się na sztucznej inteligencji andoridów (według twórcy tak powinna wyglądać przyszłość serii). Niestety, słabe przyjęcie „Przymierza” postawiło przyszłość „Obcego” pod gigantycznym znakiem zapytania.

Od kilku tygodni koncern Walta Disneya posiada prawa do marki – mimo to Ridley Scott wciąż pragnie zrealizować kolejną odsłonę cyklu.

obcy, xenomorph, ridley scott

kadr z filmu „Obcy: 8. pasażer Nostromo”

ZOBACZ INNE ARTYKUŁY O PODOBNEJ TEMATYCE:

Zobacz również

Kliknij aby skomentować

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama

Polecane

Więcej z Newsy