Znajdź nas na

Newsy

8. sezon „Gry o Tron”: dlaczego ujrzymy go tak późno?

gra o tron, serial, fantasy, produkcja, 8. sezon

Finałowy sezon „Gry o Tron” trafi na stację HBO dopiero w 2019 roku. Co ciekawe, będzie to najkrótszy sezon w historii serialu, liczący zaledwie 6 epizodów. Dlaczego twórcy poświęcą tyle czasu na jego realizację?

„Gra o Tron” to bezsprzecznie najpopularniejszy serial na globalnym rynku kinematograficznym. Produkcja powstała na podstawie popularnego cyklu „Pieśni Lodu i Ognia” autorstwa George’a R.R. Martina. Co ciekawe, telewizyjna seria wyprzedziła już fabułę literackiego pierwowzoru – fani, oczekujący ostatniej powieści sagi, będą mogli sięgnąć najpierw po serial.

Twórcy „Gry o Tron” nie mogą zatem zawieść oczekiwań fanów. Finał serialu musi być monumentalny: odważny, epicki i oszałamiający. Osiągnięcie takiego poziomu wymaga czasu… Bardzo dużo czasu…

gra o tron, serial, fantasy, produkcja, 8. sezon

kadr z serialu „Gra o Tron”

ZIMA NADESZŁA

Zima w końcu nadeszła do Westeros. Twórcy realizują epizody serialu w trakcie zimowych miesięcy, co znacznie przedłuża proces powstania 8. sezonu. Tym bardziej, że śnieżyce nasilają się, a śnieg pada nawet na południu kontynentu, w Królewskiej Przystani.

Dodatkowo przygody bohaterów nie są już tak autonomiczne, jak podczas realizacji poprzednich odcinków „Gry o Tron”. Wtedy, nad serialem pracowały dwie ekipy filmowe: jedna odsyłana zostawała do cieplejszych krajów, jak Chorwacja czy Hiszpania; druga trafiała do Irlandii Północnej lub na Islandię. Wykorzystanie dwóch ekip sprawiało, że produkcja powstała w znacznie szybszym tempie.

W 8. sezonie losy postaci złączą się ze sobą – nie wymaga to zatrudniania dwukrotnie większej liczby filmowców i pracy w różnych lokacjach.

gra o tron, serial, fantasy, produkcja, 8. sezon

kadr z serialu „Gra o Tron”

2019: OCZEKIWANIE

Dotychczas każdy z sezonów „Gry o Tron” liczył sobie 10 epizodów (za wyjątkiem 7. sezonu – tam znalazło się ich zaledwie siedem). Finał serialu posiadał będzie sześć odcinków! Na szczęście, według wstępnych założeń, będą one znacznie dłuższe w porównaniu do dotychczasowe standardu 50-60 minut.

Rozpoczęła się wojna, w której udział biorą zombie i smoki – wymaga to użycia sporej liczby efektów specjalnych, co również przedłuża proces realizacji serialu.

Wydaje się, że przedstawiciele HBO podjęli dobrą decyzję wobec odroczenia premiery serialu. W ten sposób twórcy posiadają więcej czasu na skupienie się na detalach fabuły i obrazu – tego w końcu oczekują od nich miłośnicy franczyzy. Zakończenie cyklu musi być spektakularne!

gra o tron, serial, fantasy, produkcja, 8. sezon

kadr z serialu „Gra o Tron”

ZOBACZ INNE ARTYKUŁY O PODOBNEJ TEMATYCE:

Zobacz również

Kliknij aby skomentować

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama

Polecane

Więcej z Newsy