Znajdź nas na

Newsy

Del Toro oszukany? Twórca wyjaśnia, dlaczego nie stanie za kamerą „Pacific Rim 2”

robot, pacific rim, del toro, film, reżyser

W 2013 roku Guillermo del Toro napisał i wyreżyserował „Pacific Rim”. Film o gigantycznych robotach i równie monstrualnych bestiach szybko okazał się hitem w pewnych środowiskach widzów. Dziś twórca wyjaśnia, dlaczego nie stanie za kamerą kontynuacji serii.

Pomimo przychylnego nastawienia widzów i krytyków, „Pacific Rim” nie zarobił oczekiwanej kwoty pieniędzy. Pomysł na realizację kontynuacji został odroczony. Zawieszono również plany wobec serialu animowanego, wchodzącego w skład serii (jego akcja miała rozgrywać się między pierwszą a drugą częścią kinowego widowiska).

Guillermo del Toro został odsunięty od reżyserii „Pacific Rim 2”, a jego miejsce zajął Steven S. DeKnight.

robot, pacific rim, del toro, film, reżyser

kadr z filmu „Pacific Rim: Rebelia”

GUILLERMO DEL TORO – PRZEGRANY WIZJONER

Reżyser nie ma szczęścia w branżowym środowisku. Pomimo wielu sukcesów w jego karierze (m.in. „Hellboy” oraz „Labirynt Fauna”), większość projektów twórcy zostaje anulowana albo odroczona. Tak było w przypadku animacji poklatkowej „Pinokio” (której akcja miała rozgrywać się we faszystowskich Włoszech) oraz  remake’u „Fantastycznej podróży” z 1966 roku.

Producenci „Pacific Rim: Rebelia” początkowo pragnęli skorzystać z prac del Toro, o czym opowiedział sam reżyser i scenarzysta:

Przygotowałem autorską wersję „Pacific Rim 2”. Opracowałem jej scenariusz, rozrysowałem storyboard oraz zaprojektowałem roboty i potwory. Przedsięwzięcie zostało zawieszone na sześć miesięcy. Po tym czasie wróciłem i pomogłem wybrać nowego reżysera, Stevena DeKnighta… i to by było na tyle…

6 MIESIĘCY – TO ZA DUŻO DLA ARTYSTY

Realizacja „Pacific Rim: Rebelia” została przełożona z powodu prac studia Legendary Pictures nad „xXx: Reaktywacja”. Guillermo del Toro nie chciał bezczynnie czekać sześciu miesięcy – rozpoczął zatem prace nad „Kształtem wody”. Decyzję pomogli mu podjąć przyjaciele po reżyserskim fachu: Alfonso Cuarón („Grawitacja”) oraz Alejandro González Iñárritu („Zjawa”). Biorąc pod uwagę ilość nagród, które zgarną „Kształt wody” w 2017 roku, decyzja ta była jak najbardziej słuszna.

„Pacific Rim: Rebelia” trafi na ekrany polskich kin 23 marca. Wcześniej rodzimy widz będzie mógł wybrać się na „Kształt wody” – film zadebiutuje 16 lutego.

robot, pacific rim, del toro, film, reżyser

Guillermo del Toro na planie „Hellboya” / fot. Universal Studios

ZOBACZ INNE ARTYKUŁY O PODOBNEJ TEMATYCE:

Zobacz również

Kliknij aby skomentować

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama

Polecane

Więcej z Newsy