Znajdź nas na

Newsy

Złoczyńca „Czarnej Pantery” prawie jak ikoniczny Joker w „Mrocznym Rycerzu”

W lutym na ekrany kin wejdzie najnowsza odsłona kinowego uniwersum Marvela. Dziś poznaliśmy szczegóły wizerunku wroga Czarnej Pantery. Złoczyńca został zainspirowany dwom ikonicznymi łotrami!

W postać Erika Killmongera wcieli się Michael B. Jordan („Fantastyczna Czwórka”). Udzielając ostatniego wywiadu, aktor wyznał, że kreując swojego bohatera, wzorował się dwoma najdoskonalszymi złoczyńcami z formatu kina superbohaterskiego: Jokerem w wykonaniu Heatha Ledgera oraz Magneto zinterpretowanego przez Michaela Fassbendera. Aktor wyjaśnił:

Przypatrywałem się występowi Heatha Ledgera z perspektywy fana i aktora. Po seansie „Mrocznego Rycerza” stwierdziłem, że chcę zagrać dokładnie w taki sam sposób. Z drugiej strony pojawił się Magneto w wykonaniu Michaela Fassbendera. Starałem się odnaleźć miejsce między tymi dwoma postaciami. Dążyłem do tego, nawet jeśli nie osiągnąłem oczekiwanego celu.

Rola Jokera przyniosła Ledgerowi zasłużonego Oscara. O sposobie, w jaki aktor przygotowywał się do roli, krążą już legendy – najsłynniejsza historia opowiada o zamknięciu się aktora w pokoju hotelowym i powolnemu przenikaniu w umysł nemezis Batmana.

Jeśli Jordanowi rzeczywiście uda się wyciągnąć twórczą esencję z obu wspomnianych wyżej łotrów, możliwe, że Erik Killmonger okaże się najdoskonalszym antagonistą w kinowym uniwersum Marvela! Z drugiej strony w „Avengers: Infinity War” ukaże się długo oczekiwany Thanos (Josh Brolin). Czyżby 2018 rok dostarczył w końcu satysfakcjonujących łotrów z wszechświata Iron Mana i Kapitana Ameryki?

„Czarna Pantera” trafi na ekrany polskich kin 14 lutego. „Infinity War” rozpęta się dwa miesiące później – 26 kwietnia.

Heath Ledger jako Joker

kadr z filmu „Mroczny Rycerz”

ZOBACZ INNE ARTYKUŁY O PODOBNEJ TEMATYCE:

 

Zobacz również

Kliknij aby skomentować

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama

Polecane

Więcej z Newsy