Znajdź nas na

Newsy

Twórcy ujawnili grafikę konceptualną z „Obcego 5” oraz „Prometeusza 2” [FOTO]

Wczoraj dowiedzieliśmy się, że po niekorzystnym przyjęciu „Przymierza” prace nad kolejnym odsłonami franczyzy „Obcego” zostały wstrzymane. Twórcy postanowili pocieszyć fanów, publikując w sieci grafiki konceptualne „Obcego 5” i „Prometeusza 2”.

Przez pewien czas twórcy nie wykluczali realizacji piątej części przygód Ripley. Ridley Scott wyznał, że prace nad projektem nigdy nie posunęły się zbyt daleko – przedsięwzięcie zaowocowało jednak dwoma intrygującymi grafikami, które dziś zadebiutowały w sieci.

Prace nad projektem rozpoczęły się w grudniu 2016 roku. „Obcy 5” miał definitywnie zakończyć historię Ripley. Autorem przedsięwzięcia został Neill Blomkamp. Niestety, twórca już po miesiącu oświadczył, że projekt został anulowany.

Nie wiadomo, czy po zakupieniu praw do franczyzy, studio Walta Disneya nie wyprodukuje kontynuacji „Obcego: Przebudzenie”.

Równocześnie twórcy opublikowali część grafik konceptualnych z „Prometeusza 2”. W pierwotnym założeniu „Obcy: Przymierze” stanowił w większym stopniu kontynuację widowiska z 2012 roku, niż prequel „Ósmego pasażera Nostromo”.  Ze względu na nieprzychylne przyjęcie „Prometeusza”, Ridley Scott zdał sobie sprawę, że musi umieścić w swojej historii Xenomorpha.

Spośród poniższych grafik najciekawsza wydaje się ta, prezentująca przemianę Inżyniera w Xenomorpha. Z drugiej strony niektóre ilustracje korespondują z fabułą „Przymierza”. Potwierdza to tezę, dowodzącą, że Scott opowiedział w tegorocznym „Obcym” fabułę „Prometeusza 2”, równocześnie dodając do niej motyw grozy związany z pojawieniem się ikonicznego kosmity. Oba wątki wyraźnie wyróżniały się na poziomie treści produkcji.

ZOBACZ INNE ARTYKUŁY O PODOBNEJ TEMATYCE:

Zobacz również

Kliknij aby skomentować

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama

Polecane

Więcej z Newsy