Znajdź nas na

Newsy

To koniec „Teksańskiej masakry piłą mechaniczną”?

Horror to gatunek, który najczęściej ulega wpływom realizacji wszelkiego rodzaju remake’ów, sequeli i rebootów. Jak się dziś okazało, franczyza „Teksańskiej masakry piłą mechaniczną” może doczekać się trzeciego restartu w swojej historii! Niewykluczone jednak, że cykl na zawsze zniknie z ekranów kin…

Dwa studia odpowiadające za realizację „Piły mechanicznej” oraz tegorocznego „Leatherface’a”, Campbell Grobman Films i Millennium Films, utraciły dziś prawa do krwawej franczyzy. Wytwórnie poświęciły zbyt dużo czasu na proces produkcji drugiego z wymienionych horrorów – ich umowy uległy przedawnieniu.

„Leatherface” okazał się gigantyczną wtopą. Poprzez fatalną jakość realizacji, wytwórnie nie potrafiły nawet odpowiednio sprzedać gotowego produktu. Niedawno producentka, Christa Campbell, została zapytana na swoim Twitterze, czy kiedykolwiek zrealizuje kontynuację „Leatherface’a”. Jej odpowiedź była bardzo pesymistyczna:

Uwielbiam ten film i jestem dumna z jego realizacji, niestety, produkcja widowiska trwała zbyt długo. W tym czasie straciliśmy prawa do serii. Odpowiedź brzmi „nie” – kontynuacja nie powstanie, a przynajmniej nie my będziemy odpowiadać za jej realizację.

Wcześniej dało się usłyszeć, że wytwórnie otrzymały prawa do wyprodukowania aż pięciu filmów z serii „Teksańskiej masakry”.

młodość psychopaty

kadr z filmu „Leatherface”

Chronologia „Teksańskiej masakry piłą mechaniczną” jest dość zawiła. Pierwsze cztery filmy powstały w latach 1974 – 1994. Trudno mówić tu jednak o szczególnym kontinuum. Filmy różniły się swoją konwencją, a ich fabuła nie korespondowała z wcześniejszymi odsłonami cyklu.

W 2013 roku powstała „Piła mechaniczna” – horror został dumnie nazwany pierwszym oficjalnym sequelem oryginału z 1974 roku. „Leatherface” stanowił z kolei prequel klasycznego filmu.

W 2003 roku studio New Line Cinema zrealizowało niskobudżetowy reboot franczyzy. Trzy lata później powstał jego prequel – „Teksańska masakra piłą mechaniczną. Początek”. Po realizacji dwóch odsłon, cykl został porzucony.

Seria cieszy się zbyt dużą popularnością w kręgach fanów kina grozy, by na zawsze zniknąć z hollywoodzkich wytwórni. Prawa do franczyzy zakupi prawdopodobnie nowe studio. Nie wiadomo, czy postanowi podpiąć się pod któryś z wyżej wymienionych cykli, czy zapoczątkuje trzeci reboot marki.

Leatherface za młodu

kadr z filmu „Teksańska masakra piłą mechaniczną. Początek”

ZOBACZ INNE ARTYKUŁY O PODOBNEJ TEMATYCE:

Zobacz również

Kliknij aby skomentować

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama

Polecane

Więcej z Newsy