Znajdź nas na

Newsy

Tom Hanks zdradza kontrowersyjny smaczek z planu „Toy Story”

„Toy Story” z miejsca skradło serca fanów na całym świecie. Równie ikoniczna okazała się zabawka kowboja Chudego, której w oryginalnej, amerykańskiej wersji użyczył głosu Tom Hanks. Jak się dziś okazało, nie tylko on zdubbingował tę postać…

Głosu Chudemu użyczył zarówno Tom Hanks, jak i jego brat, Jim. Pierwszy ze wspomnianych aktorów od kilku dekad posiada niezaprzeczalny status hollywoodzkiej gwiazdy – nic dziwnego, że nie może współpracować z franczyzą „Toy Story” przy okazji powstania każdego produktu, posiadającego postać miniaturowego kowboja. Krótkometrażówki, gry wideo, reklamy – jeśli pojawił się w nich Chudy, najprawdopodobniej zdubbingowany został przez Jima Hanksa.

Odtwórca Forresta Gumpa osobiście skomentował taki zabieg techniczny:

Jest tak wiele gier i filmów, nad którymi Jim pracuje w przeciągu całego roku. Sam zaproponowałem jego angaż – w ten sposób mój brat stał się częścią tej gigantycznej franczyzy.

kowboj Chudy

kadr z filmu „Toy Story” / fot. Pixar

„Disney Infinity”, „Toy Story 3: The Video Game”„Buzz Lightyear of Star Command: The Adventure Begins” – jeśli w któryś z tych tytułów usłyszałeś głos Chudego, prawdopodobnie należał on do Jima Hanksa. Aktor nie odczuwa zazdrości wobec sławy swojego brata oraz wobec przypisywania mu każdej kwestii, padającej z ust kowboja:

Wiedziałem, na co się piszę. Spędzam dużo czasu z bratem – człowiekiem, którego nazwisko dotarło do każdego zakątka naszej planety… Często podróżuję z Tomem, przypatrując się całemu zainteresowaniu, jakie wywołuje on swoją obecnością. Mimo wszystko pozostaje spokojny i uprzejmy.

Franczyza „Toy Story” nie przestaje się powiększać. W czerwcu 2019 roku światło dzienne ujrzy czwarta odsłona cyklu. Wtedy głosu Chudemu użyczy najprawdopodobniej Tom Hanks.

W polskiej wersji językowej kowboj zdubbingowany został przez Roberta Czebotara (nie ważne, czy chodzi o grę, reklamę albo film krótko- lub pełnometrażowy tej serii).

zabawki po 15 latach nieobecności

kadr z filmu „Toy Story 3”

ZOBACZ INNE ARTYKUŁY O PODOBNEJ TEMATYCE:

Zobacz również

Kliknij aby skomentować

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama

Polecane

Więcej z Newsy