Znajdź nas na

Newsy

„Ostatni Jedi” zostanie usunięty z kanonu „Gwiezdnych Wojen”?

Epizod VIII okazał się filmem na tyle przełomowy i kontrowersyjny, że część widzów pragnie, by funkcjonował on w świadomości fanów „Gwiezdnych Wojen” wyłącznie jako ciekawostka. Powstała nawet specjalna petycja, której celem jest wyperswadowanie usunięcia „Ostatniego Jedi” z kanonu serii.

Autor petycji, Henry Walsh, najdosadniej krytykuje sposób, w jaki ukazany został w filmie Luke Skywalker. Równocześnie powołuje się on na decyzję przedstawicieli studia Lucasfilm, którzy wykreślili z kanonu „Gwiezdnych Wojen” wszystkie dotychczasowe powieści, na rzecz pełnoprawnych, filmowych sequeli. Zdaniem Walsha, powieści wielokrotnie przedstawiały ciekawszą historię – nie sposób porównać je do „Przebudzenia Mocy” czy „Ostatniego Jedi”. Przy tym nie odnosiły się po macoszemu do znanych bohaterów oryginalnej trylogii, jak ma to miejsce we współczesnych widowiskach.

Walsh wysnuł nawet utopijne żądanie, by prace nad Epizodem IX zostały wstrzymane, a przedstawiciele Lucasfilm zrealizowali nową ósmą odsłonę gwiezdnej sagi.

Wspomnianych przez autora powieści jest aż 260. Wraz z rozpoczęciem prac nad Epizodem VII, twórcy zdecydowali się anulować ich fabułę oraz znaczenie wobec sagi Skywalkerów, włączając je do serii „Star Wars Legends”. Niektóre tytuły, wchodzące w skład serii ukazują dalsze losy Lei, Hana Solo oraz Luke’a – później skupiają się na losach ich dzieci oraz uczniów.

Petycję znajdziesz pod następującym linkiem: https://www.change.org/p/the-walt-disney-company-have-disney-strike-star-wars-episode-viii-from-the-official-canon

Finn w walce z kapitan Phasmą

kadr z filmu „Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi”

ZOBACZ INNE ARTYKUŁY O PODOBNEJ TEMATYCE:

Zobacz również

Kliknij aby skomentować

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama

Polecane

Więcej z Newsy