Znajdź nas na

Newsy

„Creed 2” zmienia reżysera – Sylvester Stallone trafił na bruk?

Trening

„Creed 2” miał zostać autorskim dziełem Sylvestra Stallone’a. Aktor od dłuższego czasu informował fanów na mediach społecznościowych o postępach w pracy nad scenariuszem. Ku zdziwieniu publiczności, dziś Stallone opuścił stanowisko reżysera projektu.

„Creed: Narodziny legendy” stanowi spin-off franczyzy „Rocky’ego”. Sylvester Stallone powrócił do roli tytułowego boksera. Tym razem nie walczy on na ringu, stając się mentorem Adonisa Johnsona (Michael B. Jordan), syna Apollo Creeda. Za swoją rolę Stallone nominowany został do Oscara w kategorii roli drugoplanowej. Ostatecznie nagrodzony został Złotym Globem.

Kontynuacja filmu skupi się na pojedynku Adonisa z synem Ivana Drago. Dolph Lundgren powróci do roli rosyjskiego boksera, który uśmiercił na ringu Apollo Creeda.

Trening

kadr z filmu „Creed: Narodziny legendy”

Przed długi okres czasu Sylvester Stallone zapowiadany był jako reżyser widowiska. Dziś dowiedzieliśmy się, że jego stanowisko przejmie Steven Caple Jr. – twórca zrealizował dotąd jeden film pełnometrażowy, mało znany „The Land” w 2016 roku.

Aktor nie został wykreślony z obsady produkcji – po raz ósmy wcieli się w postać Rocky’ego. O decyzji przekazania władzy nad filmem poinformował w poniższym oświadczeniu:

Styl Adonisa Johnsona oddaje charakter generacji, jej problematykę. Reżyser widowiska powinien być głosem pokolenia. Tak było w moim przypadku, gdy [realizowałem „Rocky’ego”]. Dzięki temu film jest jeszcze bardziej wiarygodny. Niezmiernie cieszy mnie, że tak młody i utalentowany filmowiec, jak Steven Caple Jr., zajął stanowisko reżysera „Creeda 2”.

„Creed 2” trafi na plan zdjęciowy w styczniu.

były bokser i przyszły bokser

kadr z filmu „Creed: Narodziny legendy”

ZOBACZ INNE ARTYKUŁY O PODOBNEJ TEMATYCE:

Zobacz również

Kliknij aby skomentować

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama

Polecane

Więcej z Newsy