Znajdź nas na

Newsy

Wszystkie popkulturowe nawiązania do „Lśnienia” w jednym filmie! [WIDEO]

Gdy w 1980 roku światło dzienne ujrzało „Lśnienie” w reżyserii Stanleya Kubricka, film spotkał się z umiarkowanie pozytywnym przyjęciem przez fanów i krytyków. Produkcji zarzucono odejście od literackiego pierwowzoru. W przeciągu kilku dekadach widowisko otrzymało status dzieła kultowego.

„Lśnienie” to jeden z najpopularniejszych horrorów w historii kina. Współcześni twórcy często nawiązują do jego estetyki, parafrazując najbardziej ikoniczne sceny. Jesse Gumbarge z kanału Jarvis City na YouTube postanowił stworzyć kompilację wszystkich odniesień do filmu, jakie pojawiły się w jakimkolwiek serialu czy widowisku.

W 1980 roku nikt nie spodziewał się, jak ważną rolę odegra „Lśnienie” w amerykańskiej popkulturze. Film został nawet nominowany do Złotej Maliny. Dzieło Kubricka zbojkotował sam Stephen King. W 1997 roku zrealizował on miniserial oparty na swojej najsłynniejszej książce – produkcja po dziś dzień uchodzi za jedną z najgorszych adaptacji prozy popularnego pisarza.

„Simpsonowie”, „Pełna chata”, „South Park”, „Smętarz dla zwierzaków II” – to tylko kilka tytułów, w których można doszukiwać się odniesień do „Lśnienia”. Jakie są pozostałe? Zobacz sam:

ZOBACZ INNE ARTYKUŁY O PODOBNEJ TEMATYCE:

Zobacz również

Kliknij aby skomentować

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama

Polecane

Więcej z Newsy