Znajdź nas na

Newsy

Twórca „Blade Runnera 2049” wyrzucił z planu samego Ridleya Scotta!

Kontynuacja „Łowcy Androidów” okazała się arcydziełem kina SF. Najnowsze informacje z planu wskazują, iż Denis Villeneuve ograniczył wkład autora pierwowzoru, Ridleya Scotta. Mówi się nawet, że twórca został wyrzucony z planu zdjęciowego!

Ridley Scott, twórca tak kultowych dzieł, jak „Gladiator”, „Obcy: 8. pasażer Nostromo” oraz wspomniany „Łowca Androidów”, coraz częściej próbuje reaktywować swoje stare projekty. Niestety, jego autorska wizja nie zawsze idzie w parze z oczekiwaniami widzów. Najbardziej ucierpiała na tym franczyza „Obcego” – fani znienawidzili „Prometeusza” i jego kontynuację, „Przymierze”.

W pierwotnym założeniu Scott miał stanąć za kamerą „Blade Runnera 2049”. Ostatecznie jednak twórca zaangażował się w prace nad „Obcym: Przymierze” – w jego zastępstwie stanowisko reżysera objął Denis Villeneuve. Sam Scott sprawował rolę producenta wykonawczego filmu. Był jednak tak stresujący, że Villeneuve wyrzucił go z planu!

Reżyser nagrywał wtedy scenę z udziałem Harrisona Forda – Ridley Scott bacznie im się przypatrywał. W końcu Villeneuve nie wytrzymał presji, o czym opowiedział w ostatnim wywiadzie:

Pewnego razu [Scott] przyszedł na plan zdjęciowy, stanął za mną i trwał tak przez kilka minut. To było nie do zniesienia. Wysiliłem się na żart – powiedziałem do niego: Ridley, kto jest twoim ulubionym reżyserem? Odpowiedział: Kocham Ingmara Bergmana i Kubricka. Tego potrzebowałem: Też uwielbiam Bergmana. Ridley, jak byś się czuł, gdybyś znajdował się na planie, a za tobą stał Bergaman? Wybuchnął śmiechem i poszedł sobie.

„Blade Runner 2049” został doceniony przez fanów i krytyków. Niestety, nie odbiło się to w dochodach filmu. Denis Villeneuve nie zraził się i już wkrótce wyprodukuje trzeci film SF – tym razem twórca weźmie na warsztat „Diunę” Franka Herberta.

(od lewej) Denis Villeneuve, Ridley Scott, Harrison Ford, Ryan Gosling

ZOBACZ INNE ARTYKUŁY O PODOBNEJ TEMATYCE:

Zobacz również

Kliknij aby skomentować

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama

Polecane

Więcej z Newsy