Znajdź nas na

Newsy

Tworzył animacje dla dzieci – teraz uwikłany został w skandal seksualny!

Chyba nikt nie spodziewał się, że twórca tak znakomitych animacji ze studia Disneya i Pixara, jak „Toy Story 2” czy „Auta”, może zostać oskarżony o niewłaściwe zachowanie na tle seksualnym. John Lasseter przyznał się do winy.

Dziś rano reżyser, scenarzysta i producent opublikował oficjalne oświadczenie, w którym przyznaje się do wielu pomyłek. Równocześnie przeprosił każdego, kto poczuł na sobie niechciany uścisk lub stwierdził, że jego granice prywatności zostały przekroczone.

Twórca postanowił udać się na 6-miesięczny urlop.

John Lasseter uznawany był za wizjonera animacji, który na nowo odświeżył formułę disneyowskich produkcji. Wielu nazywało go następcą samego Walta Disneya. Nic dziwnego, że Lasseter posiadał kreatywny nadzór nad każdą animację, produkowaną w studiu.

Jedna z kobiet, która miała okazję współpracować z Lasseterem, stwierdziła, że jest on bardzo wrażliwym człowiekiem – niestety, swoje emocje wyraża w specyficzny sposób. Twórca znany jest z płomiennych uścisków. Okazało się jednak, że wiele kobiet zostało przytulonych przez niezręcznie długi okres czasu. Zgłaszająca skargę wyznała:

Był jak przerażający wujek, zachowujący się bardzo nieprawidłowo.

Zdaniem innych współpracowników, twórca lubił udzielać też całusów w usta.

W 1995 roku John Lasseter wraz z Edem Catmullem wyprodukowali pierwszą animację komputerową, „Toy Story”. Zgarnęli za nią Oscara oraz zapoczątkowali nową modę wśród widowisk dla dzieci. Twórca zrealizował również „Dawno temu w trawie”, „Auta”, „Auta 2” i wiele innych słynnych tytułów, powstałych w wytwórni Disneya i Pixara. Łącznie, stworzone przez niego filmy wygrały aż 8 Oscarów i zarobiły na całym świecie ponad 10 mld $.

ZOBACZ INNE ARTYKUŁY O PODOBNEJ TEMATYCE:

Zobacz również

Kliknij aby skomentować

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama

Polecane

Więcej z Newsy