Znajdź nas na

Newsy

Powstanie nowa trylogia „Gwiezdnych Wojen”!

Reżyser i scenarzysta „Ostatniego Jedi”, Rian Johnson, stworzy nową trylogię „Star Wars”! Filmowiec podpisał nawet oficjalny kontrakt z wytwórnią Disneya.

Zdaniem rzeczników prasowych wytwórni Lucasfilm, trylogia Johnsona będzie autonomiczną serią, nie skupiającą się na rodzie Skywalkerów. Co za tym idzie, nie będą to Epizody X-XII.

To ciekawe rozwiązanie, dzięki któremu filmowy świat „Gwiezdnych Wojen” zapełni się nowymi wątkami i postaciami. W komunikacie prasowym, dotyczącym przedsięwzięcia, znalazła się informacja, iż nowa seria wprowadzi nieznanych bohaterów z zakątków galaktyki. Nie poznamy zatem dalszych losów Ahsoki Tano, ani historii upadku Akademii Jedi, prowadzonej przez Luke’a Skywalkera.

Jakiś czas temu w sieci pojawiła się informacja, że studio Lucasfilm pracuje nad trylogią poświęconą postaci Obi-Wana. Powyższe oświadczenie kwestionuje te plotki. Film o kultowym Mistrzu Jedi wejdzie najprawdopodobniej w skład cyklu „Gwiezdne Wojny – Historie”.

Jedna z plotek głosi, iż Lucasfilm pragnęło zrealizować film, osadzony w czasach Starej Republiki. Okres ten przypada na 4000 lat przed narodzinami Luke’a Skywalkera. Produkcja opowiedziałaby o konflikcie między Zakonem Jedi a Imperium Sithów, pragnącym podbić galaktykę.

Dotychczas powstało wiele komiksów oraz książek, poświęconych czasom Starej Republiki. Johnson może czerpać z nich inspirację.

Ta teoria wydaje się najbardziej wiarygodna – od dłuższego czasu twórcy z Lucasfilm nie kryją swojego zainteresowania czasami Starej Republiki.

Pewne źródła donoszą również, iż twórcy pragną podkreślić w serii mistyczny wymiar Mocy. Wykreują też kilka galaktycznych religii. Pierwsze próby tego przedsięwzięcia mogliśmy zobaczyć już w „Łotrze 1”.

Skoro wytwórnia Disneya oraz Lucasfilm posiada tak duże zaufanie wobec Riana Johnsona, oznacza to, że „Ostatni Jedi” jest fenomenalnym filmem!

Nowa trylogia trafi na ekrany kin po 2020 roku.

Póki co, pozostaje nam czekać na najnowszą odsłonę gwiezdnej sagi, napisaną i wyreżyserowaną przez Johnsona – „Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi” trafią na ekrany polskich kin 14 grudnia bieżącego roku.

ZOBACZ INNE ARTYKUŁY O PODOBNEJ TEMATYCE:

Zobacz również

Kliknij aby skomentować

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama

Polecane

Więcej z Newsy