Znajdź nas na

Newsy

Ridley Scott znów narzeka na „Obcego”! Kosmita usunięty z serii…?

Od pewnego czasu Ridley Scott zajmuje się rozgrzebywaniem franczyzy „Obcego”. W ten sposób powstał „Prometeusz” oraz „Przymierze” – oba spotkały się z umiarkowanym przyjęciem ze strony fanów. Wczoraj reżyser wyznał, co uważa o całej serii.

Rozmawiając z The Hollywood Reporter, Ridley Scott wyznał, iż Xenomorph uległ już przedawnieniu – teraz twórca musi wykreować nową bestię z najgłębszych czeluści kosmosu:

Osobiście uważam, że ten potwór jest już skończony. Potrzeba zaskoczyć fanów czymś zupełnie nowym. Należy zastąpić Xenomorpha.

Nie jest to pierwszy raz, gdy Scott wypowiada się o kontrowersyjnej przyszłości franczyzy. Miesiąc wcześniej stwierdził, że kolejne widowisko skupi się na sztucznej inteligencji, która przejmuje władzę nad obcą planetą.

Najwyraźniej twórca stara się znaleźć przyczynę niepowodzenia wcześniejszych filmów, które uzyskały wiele negatywnych opinii oraz stały się finansową klapą studia 20th Century Fox. Może zwyczajnie należałoby odsunąć Scotta od projektu i pozwolić innym twórcom na opowiedzenie nowej historii o Xenomorphie?

Niestety, wizję Scotta popiera dyrektor generalny studia 20th Century Fox, Stacey Snider:

Kiedy posiadasz tak rozbudowany wszechświat, istnieje możliwość, iż wszystkie historie skupią się na tym samym wątku. Wtedy masz problem. Można poszukać nowej planety, nowej linii fabularnej lub nowego złoczyńcy, który zamieszkuje to uniwersum – taka decyzja może okazać się przełomowa.

Wszystko wskazuje na to, iż franczyza „Obcego” nie opowie już o „Obcym”. Jedno jest pewne – pominięta zostanie ikoniczna postać Xenomorpha.

ZOBACZ INNE ARTYKUŁY O PODOBNEJ TEMATYCE:

Zobacz również

Kliknij aby skomentować

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama

Polecane

Więcej z Newsy